Pozastavte sa prosím na 2 minúty a prečítajte si toto, je to dôležité

Predstavte si, že teraz je 19,25 hod. A po návrate do práce, samozrejme po nezvyčajne náročnom dni. Ste veľmi unavený a rozrušený.

Zrazu začnete zažívať silnú bolesť v hrudníku, ktorá sa začína podávať ruke a stúpať do vašej čeľuste. Nachádzate sa len päť kilometrov od nemocnice najbližšej k vášmu domu. Bohužiaľ neviete, či sa k nej dostanete. Absolvovali ste kurz prvej pomoci a nepriamu srdcovú masáž, ale učiteľ, ktorý kurz vedel, vám nepovedal, ako to urobiť sám sebe.

Vzhľadom na to, že mnohí ľudia sú v čase, kedy dôjde k infarktu, pred , ako človek stratí vedomie, má len asi 10 sekúnd, potom, čo sa jeho srdce začne nerovnomerne biť a začína sa cítiť, že je teraz v bezvedomí.

Pomôže silný kašeľ

Takejto obeti však môže pomôcť opakovaný a veľmi energetický kašeľ. Zhlboka sa nadýchnite pred každým kašľom. Kašeľ musí byť hlboký a dlhší, ako keby vykašliavanie vychádza z hĺbky pľúc. Dýchanie a kašeľ by sa mali opakovať približne každé 2 sekundy bez prerušenia, kým príde pomoc alebo kým srdce nebude znova poriadne biť.

Hlboké dýchanie dodáva kyslík do pľúc a pohyby kašľa vytlačujú srdce a podporujú krvný obeh. Takýto tlak na srdce tiež pomáha obnoviť normálny rytmus. Obete infarktu sa tak môžu dostať do nemocnice.

Povedzte to čo najväčšiemu počtu ľudí. To môže zachrániť život! Kardiológovia hovoria, že ak každý, kto dostane toto posolstvo, zachráni aspoň jeden život.

Nemusíte posielať len vtipy, pošlite prosím túto správu, ktorá môže zachrániť život človeka a ako sa vyrovnať s infarktom skôr ako bude neskoro.

ZDROJ:top100ru.com/

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>