Použite banánovú kôru na bolestivé pupienky a zbavíte sa ich za jednu jedinú noc

Boli ste v situácii, keď ste sa pozerali na seba v zrkadle ráno a zazreli ste obrovský pupienok na tvári alebo nose? Pre niktorých je to strašný pocit a najradšej, by sa vrátli späť do postele. Pupienky sú malé zápaly na koži, ktoré vznikajú v dôsledku upchávania mazovej žľazy.

Váš prvý inštinkt bude zakúpiť nejaký krém z lekárne. Môžete ušetriť svoje peniaze pomocou starej banánovej kôry na liečbu akné.

Sledujte, ako sa banánová kôra vyliečila jej akné

Jednoduchá veda na liečbu akné umožňuje pokožke dýchať. Ženy strávia celý deň vo vrstvách make-upu. Pokiaľ pokrýva pokožku ultrafialovými lúčmi zo slnka, blokuje póry kože.

Koža pozostáva z dvoch vrstiev, dermy a epidermis. Epidermis je mŕtva časť kože s póry, zatiaľ čo dermis je aktívna časť krvných ciev a kapilár. Pod pórom sú mazové žľazy, ktoré produkujú olej na udržanie pokožky hydratovanej a folikuly pružné. Akné sa objaví, keď je dermis časť kože zranená alebo infikovaná.

Ako používať banánovú kôru

Liečba sa začína čistením tváre jemným čistiacim prostriedkom. Mierne vyčistite s mydlom, že na pokožke nezostane žiadny make-upu, nečistoty ani prírodné oleje. Odporúča sušenie pokožky uterákom pomocou metódy pritláčaním. Väčšina ľudí má tendenciu si trieť pokožku, keď sa ponáhľajú. Trenie spôsobuje poranenie kože. Akné sa môže tiež zhoršiť, alebo ešte horšie spraví sa nový zápal. Na liečbu sa používajú organické banány. Pestuje sa bez chemických látok a zabezpečuje vám, že zrelý organický banán nereaguje na pokožku.

Pripravujte banánovú kôru tým, že ju rozrežete na malé kúsky, aby sa umiestnila okolo akné. Dáva sa biela časť na kožu. Keď sa šupky začnú čiernieť, vymeňte ich. Najlepší čas na pravdepodobnú liečbu je v noci.

V noci môžete spať s ňou. Kôry obsahujú vitamíny A, B, C a E. Obsahujú tiež prvky ako draslík, zinok, železo a mangán. Vitamíny znižujú zápal na pokožke, aby pupienky zmizli, zatiaľ čo minerály pôsobia ako antioxidanty, ktoré obnovujú pokožku tým, že otvárajú póry.

Je dôležité umyť zbytok z banánovej kôry chladnou vodou, aby pokožka absorbovala viac živín. Používa sa šupka na liečbu jedenkrát denne, kým akné nezmizne. Podľa žien, ktoré to vyskúšali zmizli nasledujúci deň. Niekoľko hodín po tom, ako začnete používať kôru, sa začne zmierňovať zápal. Ak sa stav zhorší, prestaňte používať banánovú kôru.

U niektorých ľudí antioxidantový účinok banánov spôsobuje, že ich koža je citlivejšia.

 

ZDROJ:familylifegoals.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>