Potraviny, ktoré vám pomôžu získať hmotnosť a urýchlia získať svalovú hmotu

Zatiaľ čo niektorí sa neustále snažia strácať nadbytočný tuk, iní si myslia, že je ťažké ich priberať. Je iróniou, že nezdravé jedlo nebude fungovať pre tých, ktorí nemôžu priberať na váhe. Riešenie je jednoduché – jesť potraviny bohaté na zdravé tuky a bielkoviny, ako je mlieko, avokádo, orechy alebo losos. Jesť produkty na našom zozname, obloha, alebo hlavné jedlo vám pomôže získať váhu. A ak ich skombinujete s pravidelným cvičením, pomôžu vám vybudovať svaly.

Zoznam najlepších potravín, ktoré sú alternatívou k nudným kuracím prsiam a neuveriteľne prospešné v tom, že vám pomôžu na k váhe a budovaní svalov.1. Mlieko

Mlieko pre silné kosti a energiu je plné bielkovín, sacharidov a tukov, ako aj vápnika a iných vitamínov, kazeínu a srvátkových proteínov. Štúdie dokazujú, že po tréningu pomáha pitie odstredeného mlieka efektívnejšie budovať sval ako sójový proteínový nápoj. Ak necvičíte, pite len jeden alebo dve poháre mlieka s jedlom.

2. Domáce bielkoviny smoothie ako zdravú alternatívu k obchod-kúpil smoothie

Existuje toľko druhov smoothies, niektoré môžu byť použité na chudnutie, niektoré na udržanie hmotnosti, a ďalšie ako ju získať. Je lepšie vyrobiť si vlastný domáci smoothie, pretože tie z obchodu zvyčajne obsahujú príliš veľa cukru a takmer žiadne živiny. Všetko, čo potrebujete, je správny recept a dobré ingrediencie. Pre príklad:

  • Koktejl z banánov a orechov: kombinujte 2 šálky (470 ml) mlieka s 1 banánom, 1 odmerkou čokoládového srvátkového proteínu a 1 polievkovou lyžicou (15 ml) alebo iného orechového masla.
  • Vanilkový koktail: kombinujte 2 šálky (470 ml) mlieka s 1 šálkou (237 ml) čerstvých alebo mrazených zmesí, podľa chuti, ľadu, 1 šálku (237 ml) prírodného jogurtu s vysokým obsahom bielkovín a 1 odmerku vanilkový srvátkový proteín.

3. Avokádo na udržiavanie zdravých svalov

Avokádo sú kráľom zdravých tukov. Toto jedinečné jedlo je neuveriteľne výživné a má silné zdravotné prínosy. Neobsahuje veľa kalórií, ale zostáva jednou z najlepších potravín, ktoré môžete použiť na zvýšenie hmotnosti. Jedeno avokádo je naložené 332 kalórií, 29 gramov tuku a 17 gramov vlákniny. Je tiež bohaté na vitamíny (ako C, E a K) a zaslúži si byť pridaný do vašich šalátov a sendvičov, ak ste na ceste na priberanie na váhe.

4. Červené mäso pre budovanie svalového tkaniva

Červené mäso má všetko potrebné na získanie hmotnosti a budovanie svalov. Po prvé, obsahuje leucín a kreatín, živiny pre stimuláciu svalových proteínov a nové budovanie svalového tkaniva. Po druhé, obsahuje aj bielkoviny a tuky, ktoré vám pomôžu pribrať na váhe. Dôležité: Nadmerná konzumácia je nezdravá.

5. Sójové bôby na regeneráciu krvného kyslíka a po ňom

Sójové bôby sú dobrým zdrojom vitamínu K, železa a fosforu. Železo ukladá a transportuje kyslík cez našu krv a svaly. Jedna šálka varených sójových bôbov obsahuje 298 kalórií, 29 gramov bielkovín, 17 gramov sacharidov a 15 gramov tuku. Okrem toho sójové bôby sú vynikajúce antioxidanty a pomáhajú zlepšiť regeneráciu po cvičení.

6. Tofu pre správnu funkciu svalov

Vyrobené z sójového mlieka, tofu používajú niektorí ľudia ako náhrada za mäso a považuje sa za dobrú možnosť stravovania pre vegánov a vegetariánov. Je to rastlinný zdroj bielkovín, leucínu a vápnika potrebného na správnu funkciu svalov. V skutočnosti, sójový proteínv tofu je jedným z najlepších rastlinných proteínov, ktoré môžete nájsť.

Ďalšie potraviny na získanie svalovej hmoty

Lososové a mastné ryby pre vysokokvalitné zdravé tuky

Celé vajcia ako antioxidanty

Hnedá ryža pre množstvo kalórií s malým obsahom tuku

Fazuľa ako podpora svalového toningu

Cícer ako bohatá bielkovinová ozdoba

Pohánka na posilnenie svalov

Šošovka ako rýchle a jednoduché jedlo pre svaly

Orechy a orechové maslo ako zdroj energie

Sušené ovocie ako mikronutrientovo bohaté občerstvenie

ZDROJ:brightside.me


You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>