Potraviny, ktoré riedia krv. Zastavte hladovanie vnútorných orgánov a vytváranie krvných zrazenín

Hustá, viskózna krv je nebezpečná pre zdravie.
Znížený prietok krvi vedie k hladovaniu vnútorných orgánov kyslíkom a tvorbe krvných zrazenín.

Recepty na zriedenie krvi

Aspirín

Aby sa krv zriedila, mnohí užívajú aspirín, ale len veľmi málo ľudí vie, že okrem výhod prináša aj škody. Môže vytvoriť vredy. Preto fytoterapeuti a tradičná medicína používajú ako zdroje aspirínu odvar z listov malín a čiernych ríbezlí.

Zeleniny a ovocie

Kyselina salicylová sa tiež nachádza v mnohých ovocí a zelenine, avšak v množstve, ktoré nie je dostatočné na to, aby významne ovplyvnilo zrážanie krvi. Malo by sa tiež pamätať na to, že je dôležité znížiť spotrebu potravín bohatých na vitamín K, pretože naopak prispievajú k zrážaniu. Medzi nimi je potrebné najprv pomenovať plody chocholkovitých jabĺk. K dispozícii je vitamín K na špenát, šalát a iné potravinové zeleniny. Ak je vaša krv silná, mali by ste zvážiť, že potraviny bohaté na vitamín K to ešte silnejšie.

Rybí tuk

Rybí tuk prispieva nielen k zriedeniu krvi, ale aj k resorpcii už existujúcich trombov a sklerotických plakov. Lekári odporúčajú jesť ryby aspoň 3-4 krát týždenne. Mali by sa uprednostniť odrody mastných kyselín. Skvapalnenie krvi je podporované výrobkami obsahujúcimi taurín, ktorý normalizuje krvný tlak. Je to veľa v morských rybách a morských rybách.

Vlašské orechy a mandle

Pridajte do stravy vlašské orechy a mandle (1 lyžička denne).

Cesnak

Používanie cesnaku v potravinách znižuje viskozitu krvi.

Ovocie

Zahrňte melón, grapefruit, červenú papriku a paradajky vo svojej strave.

Tráva sladkého ďateliny, ginkgo biloba, čerešňa a čerešňa atď.

Pomáha zriediť krv

Suché červené víno dokonale zriedi krv. Pohárik vína denne s jedlom je skvelým nástrojom.

Chili pepper

Chili pepper obsahuje vitamíny A a E, draslík a kyselinu listovú, ktoré dokonale zriedia krv a zabraňujú kardiovaskulárnym ochoreniam.

Pomarančová šťava

Piť pomarančovú šťavu každý deň, nie viac ako 120 ml – vynikajúci nástroj pre chudokrvnosťou, rovnako ako zdroj vitamínu C. Jednoducho si byť vedomí toho, že pomarančový džús je kontraindikovaný u žalúdočných vredov a gastritídy s vysokou kyslosťou.

Recepty na riedenie krvi

  • Vezmite 250 g čisteného cesnaku, pridajte 300 g medu. Nechať stáť 3 týždne a 1 polievkovú lyžičku piť 3 krát denne 40 minút pred jedlom.
  • Korene moruše (moruše) pomáhajú zriediť krv. Vezmite 200 g čerstvých koreňov a opláchnite. Vložte do smaltovej panvice, nalejte 3 litre studenej vody a nechajte 1 hodinu.
    Piť každý deň 2- 3 poháre.
  • Skorica a zázvor skvapalňujú krv. Budete potrebovať: čerstvý koreň zázvoru (asi 4 cm), škoric (na špičke noža), 1 lyžičku zeleného čaju. Dajte do 0,5 litra vriacej vody, nechajte ju variť, preceďte pridajte polovicu citróna a med podľa chuti. Piť počas dňa.

Buďte zdraví!

ZDROJ:/webvinegret.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>