Poradíme vám ako udržiavať svoje oči v dobrom stave po mnoho rokov

Chcete, aby vám vaše oči slúžili dlho bez problémov? Vo svojom živote môžete urobiť niekoľko zmien, aby ste udržali svoje oči v dobrej kondícii. Prineste ich do svojho života a užite si veľa rokov žiadne problémy so zrakom!

Dobre ochutnajte pokrmy

Doprajte svojmu telu vitamín A, ktorý vám pomôže udržiavať vaše oči v dobrej kondícii. Museli ste už počuť o jedle mrkvy alebo špenátu. Málokto však vie, že v korení, ktoré je v našej kuchynskej skrinke, sa nachádza veľa vitamínu A. Preto sa oplatí používať červenú papriku alebo kajenské korenie alebo chilli, v ktorých nachádzame aj vitamín A. Preto je dobré si dobre okoreniť svoje jedlo.

Bojujte s nadváhou

Zdravá strava je pre zrak veľmi dôležitá a zdravá strava nám umožňuje schudnúť. Preto, ak máte nadváhu, je veľmi pravdepodobné, že máte problémy so zdravým stravovaním. Znížením rizika obezity znížite aj riziko cukrovky. To však má veľký vplyv na náš zrak, pretože cukrovka poškodzuje krvné cievy v zadnej časti oka.

V zime príliš neohrievajte

Keď je vzduch v miestnostiach príliš teplý, naše oči vyschnú. Preto sa počas vykurovacej sezóny oplatí udržiavať primeranú vlhkosť a teplotu, čo tiež pozitívne ovplyvní náš zrak.

Chráňte svoje oči pred slnkom

UV žiarenie zvyšuje riziko vzniku chorôb, ako je katarakta. Preto, okrem ochrany pokožky pred slnkom, dbajte aj na ochranu očí. Aby ste to dosiahli, musíte si samozrejme kúpiť kvalitné slnečné okuliare s okuliarmi vybavenými UV filtrom. Lacné okuliare z bazáru bohužiaľ svoju úlohu neplnia.

Obmedzte zobrazenie obrazovky

Každý deň sa pozeráme na rôzne obrazovky. Preto sa oplatí odpočívať si oči a každých 20 minút si dať prestávku, pozerať sa na vzdialený bod, napr. Sledovať strom pri okne.

ZDROJ:dompelenpomyslo.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>