Populárne suché čistenie pokožky spôsobí fantastický detox a dokonca vás zbaví celulitídy. Tu je návod, ako ho urobiť čo najlepšie

Suché čistenie je pomerne populárne v týchto dňoch! Stačí sa pozrieť na každé kúpeľné menu a nájdete ponuku, ktorá spomína túto prax. Samotná prax spočíva v tom, že sI vyčistíte suchú pokožku kefou, obvykle pred sprchovaním.

Experti a tí, ktorí sa o to pokúsili, tvrdia svoju účinnosť a tvrdia, že robí všetko od exfoliácie a detoxikácie až po redukciu celulitídy.

Časť s odlupovaním je jednoduchá na pochopenie. „Jemné suché kefovanie odlepí mŕtvu, suchú pokožku, zlepší jej vzhľad a umožní jej efektívnejšie hydratovať, keď sa hydratačný prostriedok aplikuje neskôr,“ hovorí MUDr. Francesca Fusco, dermatológka v New Yorku.

Pokiaľ ide o detoxikáciu, suché čistenie sa podobá na masáž. „Ľahký tlak na pokožku a smer, v ktorom si štetec pomáha presunúť lymfatickú tekutinu do lymfatických uzlín, takže sa môže tento odpad odstrániť,“ vysvetľuje Robin Jones, riaditeľ kúpeľov v Lake Austin Spa Resort v Austine, TX.

4 výhody čistenia suchej pokožky

1. Pomáha posilniť lymfatický systém

Funkcie obehového a kardiovaskulárneho systému závisia od srdca, ktoré zabezpečuje pohyb do systémových tekutín a toxických nahromadení.

Správne suché čistenie pomáha lymfatickému systému transportovať biele krvinky a eliminovať toxické nahromadenie v lymfatických uzlinách.

2. Pomáha vašim obličkám a tráveniu

Hoci sa zdajú byť nesúvisiace, existuje skutočne silná väzba medzi pokožkou a funkciou a zdravím obličiek a tráviaceho systému.

Masáž pravých lymfatických uzlín pomáha eliminovať toxický odpad a prebytočnú vodu, čo spôsobuje pocit nafúknutia. Ešte dôležitejším prínosom je, že čistenie suchej pokožky pomáha obličkám pracovať oveľa jednoduchšie.

3. Stres

Kožné čistenie môže byť relaxačne návykové, pretože tento denný rituál je ideálny spôsob, ako zvládnuť stres. Uvoľnením vašich svalov vám táto jednoduchá prax pomôže vybudiť vašu myseľ bez starostí.

4. Je to najlepší priateľ vašej kože

Čistenie suchej pokožky odstraňuje odumreté kožné bunky, čo zase pomáha predchádzať a odstraňovať celulitídu. Praktické čistenie suchej pokožky pravidelne pomáha zbaviť sa mastného toxického odpadu, ktorý je charakteristický pre celulitídu. Potom sa toxické nahromadenie prefiltruje cez telo.

Stručný návod na suché čistenie

V prvom rade musíte mať úplne prirodzenú tuhú kefku. V ideálnom prípade s odnímateľnou rukoväťou, aby ste mohli dosiahnuť na každú časť tela.

Ako bolo uvedené na samom začiatku, najlepší čas na to, aby ste to urobili, je ráno pred sprchovaním. Najdôležitejšie je, že je potrebné robiť každý deň. Stane sa to vašou každodennou rutinou!

Pri čistení vyskúšajte dlhé pohyby kefovania. Uistite sa, že to nerobíte príliš hrubo, pretože vaším cieľom je stimulovať, nie podráždiť.

Začnite od nôh a postupujte postupne smerom k srdcu. Keď ste na žalúdku, odporúčame použiť mäkké kruhovité ťahy.

ZDROJ:besthealthyguide.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>