Pomocou jedného cviku som vyliečil svoju pečeň bez liekov. Táto metóda je ideálny spôsob, ako obnoviť jej funkciu

Úloha pečene v ľudskom tele je náročná. Rozsah jej funkcií je široký a rôznorodý. Hlavná je bariéra. Koniec koncov, to je pečeň, ktorá zodpovedá veľkej časti boja proti rôznym toxínom, jedovatým produktom metabolizmu bielkovín a všetkým veciam, ktoré si zapríčiňujeme sami. Nesprávna strava, alkohol, zlé návyky – to všetko postihuje pečeň a vedie k rôznym chorobám.

Najčastejšie sa vyskytujú rôzne formy zlyhania pečene, degenerácia tukov v pečeni (ochorenie, ktoré predchádza k cirhóze) a rôzne typy hepatitídy. Ak všetko už beží, nemôžete biť bez liekov, ale môžete predísť a zmierniť stav pomocou jedného cvičenia.

Ako vyliečiť pečeň

tradičnej čínskej medicíne sa pečeň považuje za „veliteľa armády, ktorý rozvíja stratégiu.“ A to sa týka nielen nášho tela, ale aj vplyv pečene na našu schopnosť plánovať život. Podľa čínskej medicíny je pečeň zodpovedná za pohyb, distribúciu a cirkuláciu energie qi v tele.

Sú to vzájomne prepojené procesy: pečeň poskytuje pohyb energie a energia zasa poháňa krv. Preto ak stagnuje energia, krv stagnuje. Z tohto dôvodu môžu existovať rôzne zdravotné problémy: bolesť bokov, hrudníka a dolnej časti brucha. Môže tiež ovplyvniť menštruáciu u žien až po ich absenciu.

V jogy je jedna asana, ktorá pomáha riešiť tieto problémy. Je známy ako halasana alebo pluh. Pomáha prekonávať rôzne formy pečeňovej nedostatočnosti. Do určitej miery duplikuje pôsobenie hepatoprotektorov a tiež pomáha obnoviť funkciu pečene a cirkuláciu energie qi v tele.

Ak chcete správne vykonať toto cvičenie, mali by ste ležať na chrbte, ruky sa tiahnu pozdĺž tela s dlaniami nadol, nohy sa stláčajú. Toto je východisková pozícia. Všetky nasledujúce pohyby sa musia vykonávať s mimoriadnou opatrnosťou a bez náhlych pohybov. Najskôr nadvihnite rovné nohy tak, aby sa stali kolmé k podlahe.

Dávajte dôraz na dlane ruky, zdvihnite nohy nad hlavu a pomaly spusťte nohy na podlahu. Udržujte nohy rovno. Pre väčšiu efektivitu je potrebné, aby boli ruky  uzamknuté, ale ak to nefunguje – nebojte sa. Zostaňte v tejto pozícii niekoľko minút (môžete počítať až do 100). Potom pomaly návrat do východiskovej polohy.

Čo sa stane počas výkonu tohto cvičenia a prečo pomáha pečeni? Objem brušnej dutiny klesá a intrauterinný tlak sa zvyšuje. Zvyšuje sa stlačenie žíl a zmeny venózneho výtoku. Keď sa dostanete z cvičenia, prietok krvi sa znova začne. Zlepšuje sa tak krvný obeh, urýchľujú sa pečeňové bunky a biochemické reakcie. A tiež začne správne cirkulovať energia.

Najdôležitejšia vec v tomto cvičení je pre pečeň – moment, keď sa z toho dostaneme. Preto naozaj nezáleží na tom, ako vykonávate cvičenie – s rovnými alebo ohnutými nohami. Ak je ťažké udržať si nohy rovno, môžete znížiť kolená na čelo a rozšíriť lakte do strán. Účinok na pečeň bude rovnaký.

Viac informácií o správnej realizácii tohto úžasného cvičenia sa môžete naučiť z videa. Začiatočníci sa musia pozerať!

Je možné vyliečiť pečeň bez liekov, iba s týmto cvičením? Všetko závisí od stupňa ochorenia. Ak ide o závažné porušenie pečene – je lepšie sa poradiť s lekárom a liečiť vhodnými liekmi. Cvičenie sa môže použiť ako doplnok liečby. Ak máte práve pocit mierneho nepohodlia alebo ste vypili príliš veľa, a pečeň pobúrili), toto  cvičenie pomôže tým najlepším možným spôsobom!

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>