Pokúste sa byť 9 dní bez cukru a uvidíte, čo sa stane!

Nestačí znížiť spotrebu kalórií, je dôležité, ktoré. Zníženie príjmu cukru významne zlepšuje zdravie.

Americkí vedci uskutočnili štúdiu o účinku cukru na ľudský organizmus.

Došli k záveru, že zníženie príjmu cukru 9 dní zlepšuje zdravie, znižuje cholesterol, normalizuje funkciu pečene a pozitívne ovplyvňuje celé telo.

Experiment zahŕňal 43 ľudí vo veku od 9 do 18 rokov s diagnózou obezity. Počas deviatich dní spotrebovali potraviny s rovnakým počtom kalórií ako predtým, ale so zníženým počtom spotreby cukru z 28% na 10% a fruktózu z 12% na 4%. Zároveň pokračovali v jedle „škodlivého jedla“ – hot dogy, čipy, pizza.

Po tejto diéte, krvný tlak medzi účastníkmi sa znížil o 5 mm, úroveň triglyceridov v krvi – 33 bodov, lipoproteín s nízkou hustotou cholesterolu – o 10 bodov, glukózy – o 5 bodov, inzulín – tretiny. Výrazne sa zlepšila prácu pečene a iných orgánov.

Napriek tomu, že v pomere testovaných subjektov udržiavali rovnaký počet kalórií, ktoré konzumovali skôr, znížili len spotrebu cukru, sťažovali sa, že boli preplnené.

Vedci povedali, že cukrové kalórie sú najnebezpečnejšie, pretože pečeň ich spracuváva do tukov, čo zvyšuje odolnosť voči inzulínu, riziko cukrovky, srdcových chorôb a pečene.

Táto štúdia potvrdzuje, že nie všetky kalórie pôsobia rovnako na telo a spotreba cukru je obzvlášť škodlivá a nebezpečná pre zdravie.

ZDROJ:http://fithacker.ru/

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>