Podľa ruského vedca sa imunita môže obnoviť za 15 sekúnd

Renomovaný moskovský profesor Sergei Bubnovski sa podelil o svoj inovatívny spôsob posilnenia imunitného systému.

Podľa profesora, studené a teplé sprchy, studené kúpele a ľadové kúpele pre chodidlá sú všetky procedúry, ktoré výrazne posilňujú imunitný systém. Tvrdí, že nám chodí do ľadového kúpeľa na 10 až 15 sekúnd po návrate z práce, čo môže posilniť imunitu a pomôcť v boji proti chrípke!

Ďalšia štúdia v angličtine ukázala, že studená sprcha denne môže zvýšiť počet bielych krviniek, o ktorých je známe, že pomáhajú v boji proti chorobám.

Vedci z univerzity vo Veľkej Británii zistili, že keď sa sprchujeme studenou vodou, naše telo sa snaží zohriať, metabolizuje sa rýchlejšie, čo zvyšuje imunitný systém a zvyšuje počet bielych krviniek.

Nemecká štúdia zistila, že kúpanie v studenej zimnej vode niekedy vedie k oxidačnému stresu. Ak sa však stane rutinnou, vyvolá antioxidačnú reakciu, ktorá umožní telu vyrovnať sa s oxidačným stresom, keď si zvykne na studenú vodu.

Čo však môžeme urobiť pre posilnenie nášho imunitného systému?

Nalejte studenú vodu do vane alebo panvice. Potom pridajte niekoľko kociek ľadu a nechajte naše nohy vo vode po dobu 10-15 sekúnd. Tento postup by sa mal opakovať každú noc pred spaním, pretože je veľmi užitočný pri oslabenej imunite.

Ak túto metódu zanedbáme, nechajte po sprchovaní studenú vodu na nohách, postup zopakujte dvakrát. Najprv to môže byť ťažké, ale ak si na to zvyknete, bude to mať veľký vplyv na vaše telo.

ZDROJ:filantropikum.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>