Počuli ste už o tom, že na testovanie štítnej žľazy potrebujete len obyčajný ortuťový teplomer! Super! Ja som to nevedela!

 Pred 50 rokmi vedec Brod Otto Barnes zistil, že teplota tela je vynikajúcim ukazovateľom fungovania štítnej žľazy.

Existuje iba jedna skutočnosť: telesná teplota sa má merať hneď po prebudení, dokonca aj v posteli.

Barnes poznamenal, že abnormálna teplota ráno je prvým znakom zápalového procesu v štítnej žľaze. A teraz všetci vieme, že ak naše telo nefunguje správne, budete mať problémy!

Všetko, čo potrebujete, je teplomer. Tu je to, čo musíte urobiť:

  • Pripravte si ho, najlepšie vopred, a to ešte pred spaním. Ortuť na ňom by mala byť klasnutá, nie vyžšia, ako 35 stupňov.
  • Akonáhle sa prebudíte, okamžite zasuňte teplomer do podpazušia. Nechajte ho tam dlhšie ako zvyčajne – 10 minút.
  • Zaznamenajte výsledok. Pamätajte, že sa to správne nazýva „ranná bazálna teplota“. Jeho normálny rozsah je od 36,5 ° C do 36,8 ° C.
  •          

Tu je postup interpretácie výsledkov:

  • Ak je vaša teplota  od 36,5 ° C do 36,8 ° C , potom so štítnou žľazou je všetko v poriadku.
  • Ak je vaša teplota ráno  nižšia ako 36,5 ° C, potom máte hypotyreózu . To znamená, že štítna žľaza nie je taká aktívna, ako by mala byť. Pravdepodobne preto dochádza k príznakom chronickej únavy, depresie, často trpí prechladnutím a problémami s pamäťou a koncentráciou. V zanedbávaných variantoch je možné pozorovať aj vypadávanie vlasov.
  • Ak je ranná bazálna teplota vyššia ako 36,8 ° C, máte hypertyroidizmus. To je prípad, keď je štítna žľaza nadmerne aktívna. S najväčšou pravdepodobnosťou existuje nejaký silný zápalový proces v tele. To znamená, že ste chorí a nechajte sa vyliečiť!

Pamätajte, že pre „čistotu“ výsledkov je potrebné postup opakovať najmenej trikrát za sebou v troch rôznych dňoch.

Ak sa po celú dobu zopakuje výsledok, ktorý nepatrí pod „normu“, musíte prejsť na konzultáciu s endokrinológom a zistiť príčiny vašich problémov.

A ešte viac. Ak je odchýlka zanedbateľná a lekárka nemá žiadnu moc, pokúste sa vyriešiť problém sami.

Hlavná vec je správna výživa. Mali by ste jesť potraviny ktoré obsahujú selén, vitamín A, vitamín B a horčík . Všetky tieto minerály sú mimoriadne dôležité pre normálnu činnosť štítnej žľazy.

ZDROJ:ognov.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>