Pleseň na nohách nebude mať šancu! Cesnak si s ňou ľahko poradí

Vedeli ste, že tí najlepší rybári vďačia za svoje úlovky aj cesnaku? O nečakaných možnostiach využitia tejto rastliny sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Vo varení sa cesnaku nič nevyrovná a podobne je to aj v medicíne. Verte či nie, cesnak sa dá využiť v celej rade iných oblastí!

Nečakané spôsoby použitia cesnaku
Liek na akné

Drvený cesnak stačí pridať do pleťovej masky a pleťovej vody. Cesnakom tiež možno potierať zapálenú pokožku, keďže cesnak pôsobí antibakteriálne.

Liečba plesní na nohách

Cesnak si hravo poradí s hubovými ochoreniami. Stačí dať 10 rozkrájaných strúčikov na 1 liter vody a nohy vo vzniknutom roztoku máčať. Pleseň nemá šancu!

Liek na bolesť zubov

Vyplachovanie úst cesnakovou tinktúrou výrazne pomáha zbaviť ďasná a zuby škodlivých baktérií. Neznamená to však, že nahradí zubára.

 

 

Cesnak bojuje s vírusmi a všeobecne posilňuje imunitný systém. Existuje mnoho ľudových prístupov k liečbe založených na cesnaku, ale azda najväčšmi funguje proti nachladnutiu. zohrejte 1/2 litra mlieka, pretlačte cesnak a potom zmiešajte teplé mlieko s 10 kvapkami cesnakovej šťavy.

 

zdroj:healthynaturalteam.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>