Pilulky na nespavosť môžete hodiť rovno do koša, uvarte si radšej čaj, bez vedľajších účinkov- funguje na 100%

Máte problémy so spánkom? Všetci ho občas máme. So stresormi v našom modernom prostredí sa môže stať ťažké zaspať a prebudiť pocit odpočinku. Stres a elektromagnetické frekvencie z mobilných telefónov, počítačov a ďalšej elektroniky hrajú úlohu. Jasné svetlá a toľko ďalších faktorov môžu ovplyvniť náš nervový systém a hormóny spánku, ktoré nakoniec ovplyvňujú kvalitu spánku.

Mnoho rôznych faktorov, vonkajších aj vnútorných, môže ovplyvniť váš mozog, hormóny a nervový systém, ktoré môžu kompenzovať váš spánok alebo nás zbaviť kvalitného spánku.

Najjednoduchšia vec, ktorú musíte urobiť, je chytiť spaciu tabletku, ale je to dobré riešenie? Môže to fungovať krátkodobo, ale z dlhodobého hľadiska bráni zdraviu vášho tela a jeho prirodzeným schopnostiam.

Spacie pilulky majú známe vedľajšie účinky, ako sú závraty, zápcha, bolesť brucha, ťažkosti so zaostrovaním, problémy s pamäťou a poškodenie centrálneho nervového systému.

Spánok je mimoriadne dôležitý a nie je to žiadna argumentácia. Keď ste zbavení spánku, stratíte to, čo vaše telo môže urobiť, aby fungovalo optimálne. Vaše schopnosti kognitívneho myslenia sú narušené, vaše motorické zručnosti klesajú, vaša energia klesá a máte ešte väčšie riziko pre choroby a zdravotné stavy, ako je obezita, cukrovka a rakovina.

Potrebujete spánok. Budete sa cítiť lepšie, lepšie fungovať a predchádzať chorobe tým, že dostanete aspoň osem hodín spánku každú noc. Nechcete, aby vedľajšie účinky, ktoré ponúka prášky na spanie, čo môžete urobiť? Vložte dôveru do banánového škoricového čaju.

Banány sú bohaté na draslík a horčík, ale to, čo väčšina ľudí nevie, je, že banánová kôra má ešte viac draslíka a horčíka ako samotný banán a často sa vyhodí ako odpad. Už nie!

S týmto jednoduchým receptom môžete získať výhody draslíka a horčíka v banánovej šupke. Draslík a horčík sú prospešné pre nervový systém a sú skvelé na uvoľnenie svalov. V skutočnosti je horčík najdôležitejším minerálom pre relaxáciu svalov a môže znížiť svalové kŕče spolu s ďalšími bolesťami a bolesťami.

Keď ste stresovaní, hádajte, ktorý minerál je vyčerpaný z tela ako prvý? Uhádli ste! Horčík. Potrebujete horčík, aby ste zvládli stres, čo vám umožní relaxovať a zaspať.

Škorica je skvelá, pretože je jedným z najlepších spôsobov, ako vyrovnať hladinu cukru v krvi. Keď sú hladiny cukru v krvi vyvážené, vaše hormóny môžu fungovať spôsobom, ktorý umožňuje lepší spánok. Ak je hladina cukru v krvi zlá, môžete mať energiu v noci alebo počas dňa unavená.

Tu je recept:

zloženie:

  • 1 bio banán (s kôrou)
  • 1 malý hrniec vody
  • posypte škoricou (ak by ste chceli)

Príprava:

Krok 1:  Jednoducho odrežte oba konce banánu (hore a dole).

Krok 2:  Vložte banán do hrnca s vodou. Ak je voda pramenitou vodou alebo nejakým spôsobom vyčistená, ešte lepšie! Varte asi 10 minút. Nasypte trochu škorice do vody. Ak by ste chceli pridať nejaké stevie na sladenie, urobte tak. Stevia pomáha vyrovnávať hladinu cukru v krvi a pred spaním nebude mať hladiny cukru v krvi.

Krok 3:  Ak je to potrebné, pridajte viac škorice a vychutnajte si to!

ZDROJ:healthawarenessforall.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>