Pijete kávu ráno na prázdny žalúdok? Prečítajte si tento článok, toto by ste mali o tomto zvyku vedieť

Mnoho ľudí po celom svete pije kávu hneď po prebudení. A my všetci milujeme tieto slnečné dni, keď sa môžeme porozprávať s priateľmi v záhrade alebo v najbližšej kaviarni a dať si kávu.

Je to veľmi užitočné pre ľudské telo, ale – nemali by ste ju vypiť na prázdny žalúdok, najmä nie ráno.

Po prvé, musíte vedieť, že po vypití šálky čiernej kávy, na prázdny žalúdok – skoro ráno zvýšite množstvo kyseliny chlorovodíkovej v tráviacom trakte. To znamená, že ak trpíte gastritídou, pravdepodobne to budete cítiť. Táto kyselina chlorovodíková je naozaj škodlivá pre jedlo vo vašom žalúdku.

Teda, keď niečo ťažké jete, táto kyselina môže spôsobiť zažívacie ťažkosti, pretože to spôsobí ťažkú trávenie proteínov. A keď proteín je úplne degradovaný a vstrebáva sa, môže to viesť k ďalším zažívacím ťažkostiam, ako je nadúvanie, črevné zápal, podráždenie a môže spôsobiť rakovinu hrubého čreva.

To je dôvod, prečo mnohí odborníci na zdravie varujú, že by ste nemali piť kávu ráno na lačno – ihneď po prebudení. 
Hlavným dôvodom je, že káva zvýši hladinu kortizolu a telo potrebuje dlhý čas, aby ich vyvážil do normálneho stavu. Kortizol je hormón, ktorý riadi naše biologické hodiny a schopnosť zostať bdelý. Tiež je potrebné vedieť, že konzumácia kávy na prázdny žalúdok zvýši hladinu kyseliny v žalúdku, čo spôsobuje zvracanie a nadúvanie.

Ako môžete vidieť, pitie kávy na prázdny žalúdok, ihneď po prebudení, môže byť pre vás veľmi škodlivé. To znamená, že musíte mať raňajky predtým, než začnete piť svoju rannú kávu. Ak však nemôžete mať raňajky a nemôžete začať svoj deň bez šálky kávy, potom musíte do kávy pridať trochu mlieka alebo masla. Tým sa znížia jej škodlivé účinky.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>