Osamelosť môže spôsobiť také vážne choroby, že sa vám ani nesnívalo, dokonca aj predčasnú smrť

Osamelosť ovplyvňuje zdravie. Mnohokrát sa cítime osamelé. Pre niektorých je to dočasné, ale pre ostatné sa môže stať niečím každodenným a odráža sa v zdraví.

Niektoré dôvody, prečo osamelosť ovplyvňuje vaše zdravie, sú:

Môže to spôsobiť predčasnú smrť

Pri čítaní! Štúdia Európskej kardiologickej spoločnosti odhalila, že pocit samoty a izolácia súvisí s koronárnou chorobou srdca a mŕtvicou.

Samota zdvojnásobuje riziko u žien a takmer zdvojnásobuje riziko u mužov.

Spôsobuje fyzickú bolesť

Na univerzite v Los Angeles bola vykonaná štúdia, ktorá odhaľuje, že osamelosť deaktivuje určité oblasti v mozgu, ktoré vytvárajú fyzickú bolesť.

Vytvára stres

Hormon, ktorý vytvára stres, sa nazýva kortizol, hladina stúpa, keď sa človek cíti osamelý a spôsobuje pocit stresu a bolesti.

Ďalšou podmienkou, ktorá môže spôsobiť osamelosť, je depresia.

Môže to poškodiť srdce

Podľa výskumu, ktorý vykonala Univerzita v Los Angeles, osamelosť ovplyvňuje vaše kardiovaskulárne zdravie.

Ľudia, ktorí sa cítia osamelí, môžu mať nadmernú expresiu génov spojených s bunkami, čo spôsobuje zápal v kardiovaskulárnom systéme.

Spôsobuje nespavosť

Keď človek rozpozná osamelosť, existuje toľko utrpenia a strachu, že cíti, že môže spôsobiť nespavosť a vážne problémy na dosiahnutie spánku.

Môže to spôsobiť demenciu

Štúdia, ktorú vypracoval The Journal of Neurology, Neurochirurgie a Psychiatria, ukazuje, že osamelosť môže spôsobiť dlhodobú senilnú demenciu.

Účastníci štúdie boli ľudia vo veku od 65 do 85 rokov a tí, ktorí tvrdili, že sa cítili osamote, vykazovali príznaky senilnej demencie.

Ak ste jedným z ľudí, ktorí majú rád svoju samoľúbosť, nie je problém, otázkou je, keď spadáte do excesov toho, že nemáte kontakt so žiadnou osobou, alebo keď vás ovplyvňuje, aby ste boli sami.

Ak áno, vyhľadajte odbornú pomoc s terapeutom, ktorý vám pomôže odhaliť osamelosť a už to nebude viac neovplyvňovať vaše zdravie.

ZDROJ:.salud180.com

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>