Oreganový olej je 100 krát lepší a prospesnejší, ako antibiotiká, má široký prínos pre naše zdravie

Oregano je jedným z najuniverzálnejších bylín, ale jeho použitie je trochu obmedzené na príchute mäsových jedál a cestovín. Štúdie ukazujú, že okrem použitia na kulinárske účely sa táto voňavá rastlina môže premeniť na antibiotikum so širokým prínosom pre zdravie. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o účinnosti a výhodách oreganového oleja!

Čo je oregánový olej?

Oreganový olej sa získava z listov a kvetov alebo oregano byliny. Na získanie oleja sa sušené listy a kvety zhromaždia, keď je obsah oleja v rastline a potom sa destiluje. Starí Rimania a Gréci široko používali túto bylinku, najmä na liečivé účely. Zatiaľ čo existuje viac ako 40 druhov oregana, olej vyrobený z divokého oregana je najsilnejší a terapeuticky prospešný. Upozorňujeme, že nie všetky oregano oleje predávané v obchodoch sú vyrobené z tejto odrody, takže pozor a prečítajte si štítky.

Použitie oreganového oleja

Oreganový olej je silný antibakteriálny, protiplesňový, antivírusový a antimikrobiálny prostriedok, a preto je dobrý nápad, že ho pridáte do arzenálu liečivých nástrojov. Tu sú niektoré jeho použitie:

  • Zmierňovanie infekcií dutín a chladu: Pridajte pár kvapiek oreganského oleja do hrnca s vodnou parou a vdychujte.
  • Liečba húb nechtov a nôh: Pridajte pár čajových lyžičiek oreganského oleja do misky s vodou a namočte nohy.
  • Zabitie infekcií a parazitov: Zrieďte olej S kokosovým olejom a umiestnite ho pod jazyk. Držte sa na chvíľu a následne ho vypláchnite.

Zloženie oreganského oleja

Oreganový olej je naplnený fenolmi, z ktorých najviac patrí thymol a carvacrol. Medzi ďalšie užitočné zlúčeniny patria terpény (silné antibakteriálne činidlá), kyselina rosmarinová (antioxidant), naringun (protirakovinové činidlo) a beta-karyofylín (protizápalový prostriedok).

Oregano olej výhody

Oreganový olej je tiež populárny antiseptický éterický olej v aromaterapii. Okrem metódy parenia, ktorá sa používa na zmiernenie problémov s dýchaním, môžete ju použiť aj na:

  • Odstráňte hmyz. Použite niekoľko kvapiek na vonkajší nábytok alebo naneste nariedený roztok na pokožku.
  • Uvoľnite škrabance a vyrážky. Na postihnuté oblasti použite zriedený oregano olej.
  • Pomôžte liečiť opary, lupiny a iné kožné ochorenia.Používajte zriedené roztoky na akné.
  • Uľahčite bolesť hrdla. Pridajte niekoľko kvapiek do pohára vody. To môže pomôcť zmierniť bolesť zubov.
  • Zmiernite bolesť svalov a kĺbov, reumatoidnú artritídu, vyvrtnutia a kŕče.

ZDROJ:besthealthyguide.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>