Onkológovia neuznávajú túto liečbu len z jediného dôvodu, lebo je príliš efektívna a príliš lacná

Hovoria nám, že chemoterapia zachraňuje životy, predlžuje dobu prežitia a má len minimálny vplyv na zdravé bunky.
Všetky tieto tvrdenia onkológie nie sú pravda.
Skutočnosť je taká, že tradičná liečba rakoviny zabíja všetky bunky bez rozdielu. Vždy tomu tak bolo a vždy aj bude.

Predtým, než chemoterapia zničí zdravé bunky, prinúti ich ešte vyprodukovať proteín, ktorý posilňuje rast nádorov a taktiež zvyšuje ich rezistenciu voči ďalšej liečbe.
Áno, dá sa povedať, že v konečnom dôsledku chemoterapia rakovinové bujnenie ešte posilní.
Napriek tejto skutočnosti sa až 9 z 10 onkologických pacientov na začiatku liečby obracia práve k chemoterapii. Je to hlavne preto, lebo im nik nevysvetlí, ako sa veci naozaj majú.

Prečo teda onkológovia používajú chemoterapiu, ktorá pácha viac zla ako dobra?

 Jednoducho preto, lebo lekári spolu s farmaceutickými spoločnosťami na nej vysoko zarábajú. To je v podstate jediný dôvod, prečo sa chemoterapia ešte stále používa.
A čo alternatívne liečby, ako napríklad liečba sódou bikarbónou?
Nie, na nej by nedokázali zarobiť žiadne peniaze…

Čo je vlastne sóda bikarbóna?

Sóda bikarbóna (NaHCO3) je prírodná substancia, ktorá sa v krvnom obehu ľudského tela využíva na reguláciu pH ako protiváha pri náraste kyselín.

Správne pH krvi, udržiavané vo veľmi úzkom pásme, je pre zachovania života kritické. Ďalej totiž ovplyvňuje pH v tkanivách a bunkách, vyrovnáva bunkové voltaické napätie a reguluje CO2, čo má vplyv na zásobovanie tela kyslíkom.

Sóda bikarbóna je veľmi silný medicínsky nástroj, ktorý by dokázal pomôcť mnohým ľuďom, ak by sa o ňom viac vedelo.
Sódu bikarbónu je možné použiť ako prvú pomoc pri celej plejáde rôznych ochorení, vrátane:

  • rakoviny
  • chrípky
  • cukrovky
  • ochorení obličiek
  • bežnej nádchy

Jej schopnosť detoxikácie je tak silná, že ju je možné nasadiť dokonca aj pri ošetrovaní radiačného zamorenia.

Ako sóda bikarbóna dokáže vyliečiť rakovinu?

Zhubné nádory predstavujú masu rýchle rastúcich buniek. Ich rýchly rast tiež znamená, že aj bunkový metabolizmus napreduje veľkou rýchlosťou.

Preto rakovinové bunky spotrebovávajú oveľa viac sacharidov a cukrov na to, aby vygenerovali energiu vo forme ATP (adenosine triphosphate). V prípade potreby cukry navyše aj kvasia.

Avšak pri produkcii energie sa vytvárajú aj ďalšie látky, ako napríklad kyselina mliečna a kyselina pyrohroznová.

Za normálnych okolností sa tieto zlúčeniny spracujú organizmom hneď, ako sú vytvorené. U rakovinových buniek sa však tvoria v oveľa väčšom množstve, výsledkom čoho je potom ich akumulácia v prostredí obklopujúcom nádor.

Vysoká kyslosť v okolí nádorov je potom hlavnou hybnou silou za ich metastázovaním. Dá sa povedať, že rakovinové bunky pre svoj rýchly rast a šírenie potrebujú kyslé prostredie.

Niektorí experti sa preto domnievajú, že zvýšením zásadovosti mikro-okolia nádorov, je možné ich vyhladovať a tým zastaviť ďalší rast a šírenie.

Zaujímavé tiež je, že táto teória sa v praxi aj skutočne potvrdila.

A ešte pozoruhodnejšie na tom všetkom je, že k tomu nepotrebujete „navariť“ žiadne komplikované syntetické lieky. Jediná vec, čo na to postačuje, je bežná sóda bikarbóna.

Samozrejme, ono sa žiada doručiť ju tak blízko k nádoru, ako je to len možné, aby ste zvýšili pH v jeho bezprostrednom okolí. Z uvedeného dôvodu by bolo lepšie priamo injekčne vstreknúť roztok sódy bikarbóny k nádoru.
Jej orálne použitie je však bezpečnejšie, na tento účel postačujúce a dá sa jednoducho vykonať aj v domácom prostredí.

Klinické dôkazy o účinnosti sódy bikarbóny na rakovinu

Štúdia z roku 2009 publikovaná v žurnále Cancer Research (Výskum rakoviny) je jedna z prvých, ktorá potvrdila, že alkalizujúci efekt sódy bikarbóny vskutku dokáže zastaviť rakovinu.
Pomocou jej vstreknutia do skupiny myší boli autori štúdie schopní určiť, ako je rast rakovinových buniek ovplyvnený pH postihnutého orgánu.

Výsledky štúdie tiež potvrdili, že sóda bikarbóna naozaj zvýšila pH prostredia a znížila spontánne metastázovanie u myší, ktorým predtým vedci vyvolali rakovinu prsníka.

Ďalšou vecou, ktorú vedci zistili bolo, že sóda bikarbóna zvýšila len pH v okolí buniek a nie v ich vnútri. Ide o dôležité zistenie, že sa ňou neovplyvnil metabolizmus samotných buniek, ale iba ich okolie.

Ako užívať sódu bikarbónu

Pre výrobu protirakovinového lieku v domácom prostredí budete okremsódy bikarbóny potrebovať ešte javorový sirup, melasu alebo med.
Tá druhá látka tu bude pôsobiť ako nosič, ktorý dopraví sódu bikarbónu do blízkosti nádorov, keďže ako už bolo spomenuté, nádory potrebujú pre svoj metabolizmus veľké množstvo cukrov.

Vo svojej knihe Dr. Sircus dokumentuje prípad jedného pacienta s rakovinou prostaty, u ktorého rakovina metastázovala už aj do kostí.

Použil nasledovný protokol:

1. deň – mix 1 čajovej lyžičky sódy bikarbóny a 1 čajovej lyžičky melasy rozriedené v pohári vody

2. až 4. deň – to isté, ako v prvý deň

Po 4 dňoch sa pacientovi zvýšilo pH slín na hodnotu 7,0 a pH moču na hodnotu 7,5. Povzbudený výsledkom pokračoval ďalej nasledovne:

5. deň – mix z prvého bodu užitý už 2 krát za deň

6. až 10. deň – 2 krát denne užil mix 2 čajových lyžičiek sódy bikarbóny, 2 čajových lyžičiek melasy a vody

Na 10. deň sa zvýšilo jeho pH na 8,5. Jedinými vedľajšími účinkami liečby boli bolesti hlavy a nočné potenie (podobné ako pri terapii céziom).

Nasledujúci deň mal pacient snímky kostí a ďalšie lekárske testy. Výsledky ukázali, že jeho PSA (markery pre rakovinu prostaty) sa znížili z hodnoty 22,3 na 0,1.

Iný recept

Ďalší recept uvádza zmiešanie javorového sirupu a sódy v bikarbóny v pomere 3:1.

Pri použití javorového sirupu je ten nutné trocha zahriať, aby sa zvýšila jeho viskozita. Následne sa zmixuje so sódou bikarbónou.

Mieša sa to minimálne 5 minút, aby sa sóda bikarbóna úplne rozpustila.

Dávkovanie je 5 až 7 čajových lyžičiek zmesi denne rozmixovaných vo vodepodobne, ako u predošlého receptu.

Upozornenie

Pri užívaní sódy bikarbóny na liečbu rakoviny by ste si mali dávať pozor na zopár vecí.

Pri dlhodobom užívaní sa totiž zvýši pH, čo môže spôsobovať určité problémy, ako napríklad vyvolanie metabolickej alkalózy a nerovnováhy elektrolytov.

To môže viesť ku vzniku opuchov a tiež ovplyvniť činnosť srdca a krvný tlak.

Bolo by preto vhodné, aby ste postup konzultovali s lekárom, ktorý túto terapiu pozná.

A úplne ideálne by bolo, ak by sa jednalo o onkológa, ktorý sa nebráni alternatívnym prístupom liečby rakoviny.

ZDROJ: Oncologists Don’t Like Baking Soda Cancer Treatment Because It’s Too Effective and Too Cheap

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>