Omládnete minimálne o 10 rokov, len musíte vyskúšať tento tajný trik japonských žien

Japonci vedia vždy prekvapiť nejakým trikom v spojení so zdravým. Teraz ide o skrášlenie tváre pomocou pokožke prospešných vlastností ryže.

Na tento úžasný japonský recept na omladenie tváre o 10 rokov budete potrebovať olej z ryžových otrúb, prášok z ryžových otrúb a ryžovú vodu. Dokáže prakticky zmeniť textúru a jasnosť pokožky tým, že ju vyrovná a odstráni tmavé miesta. Odporúča sa tiež konzumácia ryže.

Ryža je bohatým zdrojom linolovej kyseliny a skvalénu, intenzívne bunkové látky, ktorá pomáha pri produkcii kolagénu pokožky. Jedná sa o substanciu, ktorá udržuje pokožku bez vrások. Čo viac, skvalén tiež ochraňuje kožné bunky pred slnečným poškodením. Ryža ponúka tiež ohromné ​​množstvo vitamínu E a gama oryznolu, ktoré zaručujú zdravie srdca a znižujú hladinu cholesterolu.

Mnohí ľudia si neuvedomujú tieto vlastnosti ryža, ale Japonci o nich vedeli už dávno.

K príprave masky budete potrebovať:

  • 1 lyžicu mlieka 
  • 1 lyžicu medu 
  • 3 lyžice ryže

Najprv nechajte uvariť ryžu, tú potom preceďte a vodu nevylievajte, využijete ju neskôr. Do ryže pridajte mlieko, zmiešajte, pridajte med a opäť zmiešajte.

Tvár si umyte a nechajte vyschnúť. Potom na tvár naneste zmes. Po chvíli si masku zložte a tvár umyte vodou, ktorú ste použili pri varení ryže.

Ryžová voda obsahuje bunkovej antioxidanty a zotavujúcich vlastnosti, ktoré nasýti pokožku, zlepší v nej cirkuláciu a pôsobí proti zápalom. Voda vám dodá pevnú, čistú a sýtejšie pokožku. Navyše, ide tiež o jemnú ochranu pred slnkom.

Masku aplikujte raz týždenne alebo viac a čakajte na výsledok, ktorým bude o 10 rokov mladší vzhľad.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>