Odhaľte skôr, ako bude neskoro rakovinu močového mechúra, skoré odhalenie je kľúč k úspešnej liečbe

Aké sú príznaky rakoviny močového mechúra? Aj keď niektoré príznaky môžu byť spôsobené inými problémami, je dôležité venovať pozornosť všetkým, aby ste získali včasnú diagnózu a liečbu v prípade, že máte rakovinu močového mechúra.

Váš močový mechúr je svalnatý orgán v tvare vrecka. Je charakterizovaná jeho schopnosťou stláčať a dilatovať, kde sa ukladá moč, ktorý produkuje vaše obličky.

Rakovina postihujúca močový mechúr pochádza z toho dôvodu, keď zhubné bunky začínajú nekontrolovateľne rásť pozdĺž vnútornej membrány a vytvárajú nádory.

Väčšina prípadov rakoviny močového mechúra začína v uroteliu, najvnútornejšej výstelke tohto orgánu.

Včasná detekcia je rozhodujúca, aby sa zabránilo tragickým následkom, pretože v priebehu niekoľkých dní sa môže rozšíriť do iných oblastí vášho močového mechúra a okolitých tkanív.

Jedným z problémov je však skutočnosť, že mnohé z prvých príznakov rakoviny močového mechúra môžu byť nesprávne interpretované vďaka ich vzťahom s inými podmienkami, čo robí správnu diagnózu ťažkou pre mnohých pacientov.

To znamená, že je nevyhnutné, aby ste boli pozorovaní akékoľvek príznaky, najmä ak máte niektoré z rizikových faktorov, ako je fajčenie a vystavenie toxickým chemikáliám.

Symptómy a príznaky rakoviny močového mechúra, na tieto dávajte pozor

Dnes budeme zdieľať sedem hlavných príznakov rakoviny močového mechúra, takže neváhajte kontaktovať svojho lekára, ak sa s nimi stretnete.

Zistite, ktoré sú to!

1. Krv v moči

Prítomnosť krvi v moči je jedným z najčastejších príznakov rakoviny močového mechúra. Môže sa meniť v množstve, ale vo všeobecnosti sa vyskytne prerušovane.

Niektorí pacienti si všimnú, že ich moč sa zmenila na ružový odtieň, alebo v zriedkavých prípadoch tmavší červený.

V ostatných prípadoch sa farba moču zdá normálne voľným okom. Avšak lekári môžu zistiť malé stopy krvi na lekárske vyšetrenie.

Tieto príznaky môžu pretrvávať niekoľko týždňov v rade, alebo sa môžu objaviť jeden deň a potom zmiznú. Ak nechcete liečiť túto chorobu, krv v moči sa vráti do budúcnosti.

2. Zmeny v močení

Mali by ste zvážiť zmeny v návykoch močenia ako možný príznak rakoviny močového mechúra, pretože sú takmer vždy spôsobené infekciou.

To by mohlo znamenať rýchlu diagnostiku rakoviny.

Obráťte sa na svojho lekára, ak spozorujete niektorý z nasledujúcich príznakov:

  • Pravidelná potreba chodiť do kúpeľne, aj keď je močový mechúr prázdny
  • Zvýšená túžba močiť v noci
  • Prietok moču je slabý
  • Cítite horiace, keď močíte

3. Bolesť na jednej strane chrbta

Močové infekcie, ako aj obličkové kamene a rakovina močového mechúra môžu spôsobiť nepríjemné bolesti na jednej strane dolnej časti chrbta.

Aj keď by to mohlo byť na začiatku zamieňané so svalovou bolesťou, recidívou a intenzitou vás naučíme, že sa stalo niečo iné.

Je dôležité venovať pozornosť tomu, najmä ak sú sprevádzané výraznými zmenami v moči.

4. Strata chuti do jedla

Existuje veľa faktorov, ktoré treba analyzovať, keď niekto stratí chuť do jedla. Medzi nimi je možnosť, že je spôsobená druhom rakoviny.

Pacienti, ktorí vyvíjajú nádory v močovom mechúre, majú pretrvávajúci pocit ťažkosti, ktorý im môže zabrániť v užívaní potravy, ako tomu bolo predtým.

5. Strata hmotnosti

Strata chuti do jedla a stres rakoviny môžu spájať, aby spôsobili, že pacient stráca váhu s alarmujúcou hmotnosťou.

Môže dôjsť k vážnym výživovým nedostatkom a pri oslabení obranyschopnosti rakovinových buniek je pravdepodobnejšie, že sa rozvinú.

6. Zápal

Retencia tekutín alebo edém je dôsledkom zápalovej reakcie tela, keď je napadnutý rakovinovými bunkami.

V tomto konkrétnom prípade bude najzrejmejšie v žalúdku a na nohách, pretože váš močový mechúr už nie je schopný správne odstrániť tekutiny.

7. Pocit únavy a anémie

Ďalším dôsledkom straty chuti do jedla v dôsledku rakoviny močového mechúra je silný pocit únavy, zvyčajne spojený s anémiou.

Keď vám chýbajú živiny, vaša produkcia krvných buniek klesá a dostanete menej kyslíka do buniek, čo má za následok fyzickú a duševnú únavu.

Na záver, príznaky rakoviny močového mechúra, ktoré sme opísali vyššie, by mohli byť dokonale neškodné alebo naznačujú menej závažný stav. Napriek tomu by ste mali mať správne lekárske vyšetrenia, aby ste zistili, či sa môžu týkať rakoviny močového mechúra.

Podobne ako iné formy tejto choroby, rýchla detekcia je kľúčom k úspešnej liečbe.

ZDROJ:.bestherbalhealth.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>