Od doby, ako jedávam pravidelne granátové jablká, veľa sa toho zmenilo

Ripe pomegranate seeds on a white wooden table. Fruit diet. Healthy lifestyle.

Granátové jablko nie je veľmi dobre známe ovocie, hoci v týchto dňoch sa stáva čoraz obľúbenejším. Aj keď si na začiatku nie je príliš sympatické alebo neviete, ako sa s tým vysporiadať, zaraďte ho do svojej stravy, pretože je veľmi zdravé.

6 dôvodov, prečo jesť granátové jablko pravidelne

Šťava z granátového jablka zvyšuje hladinu hemoglobínu

Pre tých, ktorí majú nízku hladinu hemoglobínu, zmiešajte pol šálky šťavy z granátového jablka s pol šálky vody a vypite ju pol hodiny po jedle. Táto metóda by sa mala používať trikrát denne počas dvoch mesiacov.

Granátové jablko má výrazný dobrý vplyv na diabetikov

Aby ste znížili hladinu cukru, pite 60 kvapiek šťavy z granátového jablka štyrikrát denne pred jedlom.

Odvar z granátového jablka alebo šupky je veľmi účinný v prípade bolesti hrdla alebo hltanu

Má antiseptické, protizápalové a analgetické účinky.

Granátové jablko je veľmi účinné pri vysokom krvnom tlaku

Denne by sa malo jesť najmenej 20 semien granátového jablka, aby sa zabránilo rozvoju vysokého krvného tlaku. Granátové jablko tiež pomáha regulovať hormonálnu rovnováhu.

Ovocie samotné, ale aj šupka, je veľmi účinné pri hnačkách u dospelých aj u detí

Deti pijú 50 gramov šťavy z granátového jablka rozpusteného vo vode a dospelí užívajú trikrát čajovú lyžičku sušeného prášku z granátového jablka trikrát denne.

Granátové jablko je tiež veľmi účinné pri črevných parazitoch

Rozpustite 50 gramov šupky granátového jablka v 400 ml vody a nechajte stáť 6 hodín. Potom varte na miernom ohni, kým sa množstvo zmesi nezníži na polovicu. Mal by sa vypiť hodinu pred jedlom, inak môže spôsobiť hnačku, ak sa skonzumuje neskôr.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku. Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výlučne po konzultácii s vašim lekárom.

ZDROJ:twice.hu

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>