Obrovský had ohrozoval domovy! Keď poľnohospodári zachytili hada, boli šokovaní, čo našli vo vnútri

Obrovský veľký had bol chytený poľnohospodárom z Nigérie. Had utrpel zmätok medzi hospodárskymi zvieratami v blízkych dedinách!

Obrovské rozmery sú dlhé až 3 metre a šírka 30 centimetrov! S najväčšou pravdepodobnosťou to bol skalný pytón, ktorý sa bežne nachádza na celom kontinente.

Poľnohospodári, ktorí zredukovali hada, boli šokovaní z toho, čo videli!

Vo vnútri hada bolo toľko vajíčok, že bolo ťažké ich spočítať. Ukázalo sa preto, že opuchnutý had nebol spôsobený jedením hospodárskych zvierat, ale kvôli veľkému množstvu vajec, ktoré mal v sebe.

Nigérijčania považujú hadie vajcia za výnimočnú pochúťku. Pravdepodobne ich používali poľnohospodári po ich odstránení z hada.

Len málo druhov hadov dokáže uložiť až 100 vajec.

Našťastie skalný pythón, napriek jeho obrovským rozmerom, nepatrí k jedovatým hadom. Dusí svoje obete a potom ich zožiera. V Afrike sa vyskytli prípady konzumácie veľkých hlodavcov, opíc, bradavíc, antilop alebo dokonca leopardov alebo levov skalnými pytónmi.

ZDROJ:meganiusy.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>