Obklady z kravského alebo kozieho mlieka vyživia a hydratujú vašu pokožku lepšie ako drahé krémy!

Už ako dieťa som sledoval, ako moja babička, uhorku očistila, nevyhodila šupku, a potom trela s ňou tvár a krk, urobila hydratačný obklad na očné viečka. Hravo, som opakovala som všetky jej činnosti a nemala tušenie, čo je na tom cenné.

Skôr, nebolo tak populárne plnivo, Botox a ďalšie profesionálne produkty. Ale sú dosť drahé.

Ponúkame prevziať túto cennú skúsenosť a obrátiť sa na ľudové prostriedky na tvár. Zvláštna pozornosť by mala byť venovaná na jemnú pleť pod očami so sklonom k vysušovaniu, tvorbe vačkov a modrín.

Ako sa starať o pleť v okolí očí

Zemiaky

Surové zemiaky majú zosvetľovací a hydratačný účinok, takže chladené plátky sa môžu ľahko vyrovnať s tmavými kruhmi pod očami a vráskami. Malo by byť čistý rez na  polkruhy hrúbka 1,5 cm a poslať v chladničke po dobu 10 minút, potom dať pod oči plátky po dobu 15 minút.

Zelený čaj

Zelený čaj zbavuje prebytočnej tekutiny z tela, zbaví opuchy pod očami. V snahe vyrovnať sa s problémom edému vypiť 2 šálky vonného nápoja denne. Z použitých chladených čajových vrecúšok urobiť veľký očný obklad.

Jablká

Jablká majú prekvapivú vlastnosť: sú schopné uvoľniť tvárové svaly po náročnom dni. Trikrát týždenne naneste na tvár a pleť okolo očí zo studenej zmesi strúhaného jablká a ovsené vločky. Pre účinnosť masky vyžaduje len 15 minút, nasleduje premytie chladnou vodou.

Kravské alebo kozie mlieko

Dajte si 2 bavlnené vankúšiky do vychladeného mlieka a umiestniť ich na vaše oči, nechajte pôsobiť 15 minút. Mlieko hydratuje pokožku a vyživuje o nič horšie ako drahé krémy!

Jemné tkanivo okolo očí potrebuje špeciálne, šetrné zaobchádzanie a priebežnú starostlivosť. Ale v prípade, že je problém s opuchmi ťa trápi neustále, mali by ste dávať pozor na zdravie, počet hodín spánku a príjem potravín.

Používať prírodné prostriedky pre tvár – je to tak jednoduché! V chladničke je vždy aspoň jeden z dostupných prostriedkov.

Povedzte o nich svojim priateľom, je príjemné podeliť sa o dobrú správu!

ZDROJ:SOVKUSOM.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>