Nikdy neignorujte týchto 8 príznakov! Mohlo by to znamenať, že máte cukrovku a ani o tom neviete

Cukrovka je veľmi nebezpečné ochorenie, ktoré začne znepríjemňovať život až v určitom štádiu. Napriek tomu platí, že čím skôr ju odhalíte, tým lepšie sa s ňou vysporiadate. Pozrite sa na 8 nenápadných príznakov, o ktorých by ste nikdy nepovedali, že môžu signalizovať závažné ochorenie.

Možno ich máte aj Vy a myslíte si, že predsa o nič nejde. No cukrovka útočí potichu, veľmi nenápadne a najmä bez príznakov. Odhaliť sa dá jednoducho, ale musíte vedieť, na čo sa zamerať. A tu je kameň úrazu. Väčšina ľudí to totiž ani netuší!

8 nenápadných príznakov, o ktorých by ste nikdy nepovedali, že môžu signalizovať

Stuhnutosť svalov

Máte pocit, že Vám občas tuhnú svaly v rukách alebo nohách? Pociťovať to môžete ako obyčajné brnenie či mierne natiahnuté svaly. Aj taký bežný jav, ktorý neraz prikladáme nosenie ťažkého nákupu alebo fyzickej námahe v záhrade, však môže signalizovať, že niečo nie je v poriadku. Cukrovka totiž postihuje aj nervy a tie Vám to dajú pocítiť presne takto.

Problematická koža

Nie je kožné ochorenie ako kožné ochorenia. Ak sa Vám znenazdajky začal meniť pigment na pokožke rúk, nôh, brucha, alebo prakticky kdekoľvek na tele, spozorněte. To isté, ak sa Vám začali objavovať pupienky a pľuzgieriky, u ktorých neviete identifikovať, z čoho sú.

Rozmazané videnie

Rozmazané videnie neraz pripisujeme únave, prepracovanosti či celkovému vyčerpaniu z práce, alebo z prebdenej noci. Či už spíte dobre, alebo nie, rozmazané videnie môže signalizovať poruchu hladiny glukózy v krvi, preto by ste mali byť obzvlášť obozretní. Určite ste už totiž počuli, že cukrovka mnohao ľudí doviedla k nedokonalej alebo aj úplnej slepote.

Pomalé hojenie rán

Pomalé hojenie rán môže byť príznakom niekoľkých ochorení, medzi inými však aj cukrovky. Pozor si dajte najmä, ak ste vo vyššom veku a užívate lieky na riedenie krvi.

Strata hmotnosti a pocit hladu

Tieto dve veci sa naoko tak odlišujú, ako sa v tomto prípade spájajú. Ak ste začali znenazdajky chudnúť, strácate kalórie napríklad v dôsledku častého chodenie na záchod. Ak ste hladní, znamená to, že cukrovka nedovolí bunkám absorbovať dostatočné množstvo glukózy. Rozhodne utekajte k lekárovi.

Únava

Unavení môžete byť samozrejme z čohokoľvek. Od nedostatočného spánku cez vplyv liekov až po chronickou spavosť, ktorú môže spôsobovať aj začínajúci cukrovka. Je to jednoduchá matematika. Ste ospalí? Nemáte dostatok cukru. Permanentne!

Citlivosť na infekcie

Infekcia sa na Vás môžu lepiť viac a intenzívnejšie môžu tiež prebiehať. Je to v dôsledku prebiehajúcej, alebo len začínajúcich cukrovky. Dajte sa radšej vyšetriť u obvodného lekára a prípadne si vyžiadajte papier k diabetológovi.

Smäd a močenie

Ak často pijete a veľa aj močíte, potom je pravdepodobné, že môžete mať cukrovku. Oba príznaky sú totiž jednými z prvých, ktoré sa u väčšiny pacientov prejaví. Ak sa však neprejavili u Vás, nič to neznamená. Môžu a nemusia sa prejaviť.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>