Nikdy nedám dopustiť na tento produt, ušetril mi mnoho návštev u lekára

Želatína pozostáva z bielkovinových látok živočíšneho pôvodu. V jednej polievkovej lyžici obsahuje 6 g bielkovín. Aj v tomto produkte je fosfor, síra, vápnik, horčík, železo, meď, sodík a polovica všetkých esenciálnych aminokyselín pre telo .

Aminokyseliny zásobujú telo energiou, stimulujú produkciu rastového hormónu, posilňujú srdcový sval a aktivujú činnosť mozgu.
A teraz zvážte podrobnejšie vplyv tohto kultivačného prášku na ľudské telo.

Na čo je užitočná želatína?

Zlepšuje metabolizmus a podporuje úbytok hmotnosti

Želatína – výborný dietetický produkt, nespôsobuje zvýšenú sekréciu žalúdočnej šťavy a urýchľuje rozklad tukov. Preto sú misky, ktoré ju obsahujú, dobre absorbované leptanými orgánmi. A bielkoviny , ktoré tvoria asi 98% celkovej hmotnosti výrobku, prispievajú k rýchlej saturácii. To zase znižuje túžbu po jedle a zabraňuje prejedaniu .

Podporuje rýchle hojenie rán

1/3 aminokyselín v želatíne je glycín. To je prospešné pre zápal, a preto sa rany hoja rýchlejšie. Bezfarebný a chuťový prášok je tiež užitočný a má zlú zrážanlivosť krvi. To vysvetľuje odporúčanie lekárov, aby jedli gélovité potraviny s rôznymi vnútornými krvácaním.

Posilňuje kosti a kĺby

Proteíny obsiahnuté v tomto bezfarebnom prášku, ako aj fosfor a meď, zvyšujú hustotu kostného tkaniva a zabraňujú vzniku osteoporózy. Kolagén podporuje zdravie chrupavkového tkaniva a taktiež uľahčuje pružnosť a pohyblivosť kĺbov. Látka chondroitín zmierňuje zápal v kĺboch, takže želatína sa považuje za jeden z najúčinnejších prostriedkov proti artritíde .

Varené na jeho základe sa odporúča používať pokrmy po zložitých zlomeninách kostí. Je užitočné zahrnúť ich do stravy a ženy v menopauze, keď sa telo intenzívne umyje vápnikom.

Zlepšuje trávenie

Ako vstúpiť do tráviaceho traktu a napojiť ho na vodu, želatína pôsobí na báze vlákna: zlepšuje motilitu čriev a zabraňuje zápche. Okrem toho stimuluje produkciu tráviacich štiav, čo zabezpečuje správne trávenie jedla .

A táto zložka stravy obnovuje sliznicu žalúdka. Preto je užitočné použiť ju pre ľudí s ochoreniami tráviaceho traktu.

Vypúšťa pečeň

Želatínové jedlo je bohaté na glycín, čo pomáha pečeni účinne odstraňovať toxíny, zbaviť sa rádionuklidov, nebezpečných pre zdravie a soli ťažkých kovov.

Vedci tvrdia, že organizmus, ktorý nemá glycín, nie je schopný plne sa vyrovnať s detoxikáciou.

Zvyšuje imunitu

Posilnenie imunitného systému a zvýšenie odolnosti tela voči infekciám a vírusom pomôže proline . Táto aminokyselina sa tiež nachádza v želatíne. Mimochodom, na zvýšenie účinnosti prolínu môžete užívať vitamín C.

Zlepšuje spánok

Glycín pozitívne ovplyvňuje kvalitu spánku. Ľudia, ktorí berú ghee pokrmy ľahšie spia. Mnohí z nich tiež zaznamenali pokles ospalosti a zlepšenie kognitívnych funkcií.

Normalizuje hormonálnu rovnováhu

Produkcia inzulínu a glutatiónu závisí od toho, že glycínová aminokyselina vstupuje do tela . Ten reguluje hladinu estrogénu – jeho prebytok v ženskom tele je považovaný za jednu z príčin rakoviny.

Zachová mladistvú pleť

Kolagén robí pokožku pružnou a pružnou, takže zavedenie produktu obsahujúceho želatínu do stravy pomáha vyrovnať sa s strihmi a celulitídou. Pravidelné používanie takýchto produktov aktivuje obnovu kožných buniek, dokonale ho chráni pred skorým starnutím a poskytuje zdravý vzhľad.

Zlepšuje stav nechtov, vlasov a zubov

Keratín, kolagén a množstvo mikroelementov, ktoré vstupujú do tela spolu so želatinou, udržujú zdravý stav vlasov, nechtov a zubov. Zaznamenateľné zlepšenie možno pozorovať už týždeň po pravidelnom prijatí.

Neexistujú žiadne špeciálne kontraindikácie na konzumáciu želatíny. Alergické reakcie tento produkt je extrémne zriedkavý. Neodporúča sa však príliš dlho užívať ako doplnok stravy – môže to viesť k nadmernej viskozite krvi a vysokému krvnému tlaku.

Ako užívať želatínu

Telo môže dostať tento výrobok nielen v zložení potravy chutné domáce želé, ale aj priamo vo forme prášku. Denná dávka, ktorú telo potrebuje, je asi 1-2 polievkové lyžice. Odporúča sa, aby bol prášok vypláchnutý pohárom teplej vody s vitamínom C, ktorý podporuje dobrú absorpciu. Doba trvania kurzu je 4 týždne, potom je potrebné pozastaviť.

Ďalší recept pomôže zbaviť sa nadmernej hmotnosti a zvýšiť svalstvo . Posledné jedlo s týmto – najneskôr 3 hodiny pred spaním. Pred spaním si potrebujete piť nápoj, pozostávajúci z 1 lyžice želatíny, zriedenej 1/3 šálky studenej vody a 3/4 šálky teplého čaju z harmančeka.

Vo forme vonkajšej aplikácie bude účinná aj želatína. Je dobré, aby kúpele posilnili nechty, rovnako ako masky na zlepšenie stavu vlasov a kože.

 

V akejkoľvek forme, v ktorej užívate želatínu, budú prínosy pre zdravie hmatateľné. Zdieľajte tieto informácie so svojimi priateľmi, nechajte ich tiež použiť pre svoje vlastné dobro.

ZDROJ:sovkusom.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>