Ničí vám život ochlpenie na brade? Tu sú niektoré dôvody, prečo ich môžete mať

Vlasy na brade sú problémom mnohých žien. Odstraňovanie nič nepomáha a rýchlejšie rastú. Hovorím, že sa cítime horšie a menej sebavedomé. Rozrušujú zmysel našej hodnoty a radi by sme ich zbavili. Vznikajú z niekoľkých dôvodov.

1. Hormonálne poruchy

Naše hormóny majú veľký vplyv na naše telo. Ak sa v tele skrýva viac androgénov, t.j. mužské pohlavné hormóny, môžu sa na neúrodných miestach, napríklad na brade, začať rozmnožovať silné chĺpky. Preto jedna z vecí, ktoré stojí za to, je hormonálne testovanie.

2. Vek

Veľmi často sa to deje po menopauze, ktorá tiež napĺňa náš hormonálny systém. Môže to byť vyvážené a vlasy na brade prestanú rásť. Samozrejme to vyžaduje odborné konzultácie.

3. Syndróm polycystických vaječníkov

PCOS ovplyvňuje naše hormóny a vetva rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcich prípadoch. Mali by ste sa poradiť s gynekológom a vykonať testy, ktoré by túto možnosť vylúčili. Okrem chĺpkov môžete získať akné, prírastok hmotnosti alebo opuchnuté brucho. Tento problém postihuje aj mladé ženy a môže ovplyvniť plodnosť. To je dôvod, prečo PCOS nemožno podceňovať.

4. Cushingov syndróm

Ide o ochorenie žliaz, ktoré vylučujú kortizol, čo je stresový hormón. Keď je ho príliš veľa, môžeme zrazu začať svietiť tmavé vlasy na tvári.

5. Tehotenstvo

Počas tehotenstva trpíme rôznymi problémami súvisiacimi s kolísaním hormonálnej rovnováhy nášho tela. Počas tohto obdobia môžu byť aj vlasy na brade.

6. Niektoré lieky

Niektoré lieky, ako napríklad steroidy, môžu spôsobiť nadmerné prírastky telesnej hmotnosti alebo rast vlasov na nežiadúcich miestach. Antikoncepčné tabletky môžu mať podobný účinok. Ak spozorujete takýto účinok, poraďte sa so svojím lekárom.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>