Nezúfajte ak vaše dieťatko trpí detskou kolikou, pomôžeme vám túto situáciu zvládnuť

Vaše dieťa trpí kolikou? Skúste tieto kolikové domáce opravné prostriedky.

Každý, kto mal dieťa, vie, že kolika je jedným z najviac frustrujúcich zážitkov. S kolikou deti plačú celé hodiny, aj keď sa zdá, že všetko je v poriadku.

Nemajú horúčku, plienka je suchá, práve jedlo a napriek tomu pokračujú v revolúcii. A nemôžete robiť nič okrem toho, že sa pýtate, čo s ním nieje v poriadku.

Stres je obrovský, dokonca si myslíte, že nie ste rodičom. Myslíte si: „Som dospelý, nemal by som kontrolovať situáciu a chrániť svoje dieťa pred všetkými chorobami?“

Ak to čítate, pravdepodobne ste túto scénu zažili pri viac ako jednej príležitosti. Ale viete čo? Presná príčina kolik nie je známa.

V skutočnosti je to definované ako opakované dlhotrvajúce pláčové epizódy počas týždňa bez zjavného pôvodu.

Jedna štúdia však dokazuje, že percento detí má vyššiu citlivosť na túto otázku než iné.

A pravdou je, že to bude logické, ak sa na to prestaneme zamýšľať. Predstavte si pokoj v tom, že ste vo vnútri lona a venujte pozornosť tomu, čo sa deje okolo vás.

Predstavte si kontrast temnoty a svetla, tlkot srdca a hluk matky a neustále uspokojenie a hlad … Táto protilátka spôsobuje úzkosť u detí, ktorá sa prejavuje jediným spôsobom, ako vie, ako sa vyjadriť: plač.

Preto je nevyhnutné, aby sme im pomohli uvoľniť sa.

Upokojte svoje dieťa od bolesti žalúdka s týmito úžasnými domácimy prostriedkami

1. Harmančekový čaj

Harmanček obsahuje látku nazývanú glycín, ktorá má relaxačné účinky. Okrem toho sú všetky jeho súčasti veľmi jemné, aby vaše dieťa mohlo bez problémov pohltiť.

  • Ak máte pochybnosti, potom môžete dudlík navlhčiť niektorým čajom skôr, ako to vaše dieťa napije priamo.
  • Ak to vaše dieťa dobre znáša, môžu si z fľaše odobrať dúšok.
  • Ak všetko pokračuje dobre, potom vaše dieťa môže piť harmančekový čaj častejšie.

Navyše, deti často majú plyn a tento prostriedok sa hodí aj na túto otázku.

2. Vytvorte uvoľnenú atmosféru

Môžete vytvoriť pokojnú atmosféru, aby ste utišili koliku a zabránili jej. Použite slabé svetlo, obklopte svoje dieťa a dajte im niečo príjemné.

Môžete dokonca použiť tie nahrávky, ktoré reprodukujú zvuky, keď sme v lone.

Takže vaše dieťa bude cítiť, že je na bezpečnom mieste, rovnako ako keď boli na tom mieste, kde je všetko pokojné, kde sa nemusia snažiť dosiahnuť nič. Ich stres sa bude znižovať, čo im pomôže prestať plakať.

  • Ak budete chcieť, môžete sa rozhodnúť, že si uvedomíte inú relaxačnú hudbu, napríklad Mozart alebo iných skladateľov. Najdôležitejšia vec je, že by ste nemali nechať svoje dieťa mlčky.
  • Pamätajte, že nevedeli o tichu, kým neprišli na svet. V skutočnosti je to jeden z dôvodov, prečo je pre nich tak ťažké spať sám.

3. Skúste toto

Ďalším spôsobom, ako zobrať svoje dieťa symbolicky na to bezpečné miesto, na ktoré boli zvyknutí, je prikladať si ich s hlavou na hruď.

  • Tento pohyb ich dopraví do svojho prvého domova, pretože je veľmi podobný tomu, ktorý cítili, keď chodila ich matka.
  • Tiež, keď ich ucho blíži k vášmu srdcu, umožní im spoznať rytmus, ktorý ich sprevádzal v lone, čo je skvelý nástroj na uvoľnenie vášho dieťaťa.

4. Teplý vodný kúpeľ

Znovu hovoríme o replikácii prostredia maternice. Tam sú deti obklopené plnoletnou tekutinou. Preto pocit vztlaku ich veľmi uisťuje.

Môžete tiež použiť nahrávky, o ktorých sme hovorili skôr. V skutočnosti, ak kombinujete tieto dve opatrenia, prostredie vášho dieťaťa je takmer totožné s prostredím, po ktorom túžia.

Ich skúsenosť s oslovením sveta je dosť traumatická. Napríklad, toto je prvýkrát, čo si vzali dych, pretože nikdy to nevyžadovali v maternici.

Je to ich prvýkrát. Preto nie je prekvapujúce, že niektoré veľmi citlivé deti považujú život za nepriateľské miesto, ktoré ich vyčerpáva.

Aj keď sme vždy po boku, aby sme im pomohli zvyknúť si na svoje nové prostredie, je tak ťažké ako pristátie na pustom ostrove pre nás.

Rozdiel je v tom, že dospelí majú slová, ktoré sa vyjadria a deti plačú.

ZDROJ:bestherbalhealth.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>