Než vyhodíte usadeniny z vypitej kávy, zamyslite sa dvakrát. Tu sú jej praktické aplikácie

Pijete kávu z kávovaru, ale tiež ju vyhadzujete?

Zvyčajne skončí v koši, ale teraz ju budeme používať aj inými spôsobmi. Tu sú niektoré z nich, ktoré by ste mohli zaujímať 🙂

Hnojivo pre kvety

Raz za čas by kvety kvety mali byť posypané kávou. Je to pre nich veľké hnojivo. Okrem toho pomáhajú pri správnej odvodňovaní a zadržiavaní vody.

Ovládanie škodcov na záhrade

Ak sa vo vašej záhrade obávate o škodcov, ako sú slimáky alebo dokonca mačky, potom ju posypeme kávou. Nielenže vyživuje pôdu, ale aj odstraňuje škodcov.

Mrkva v záhrade

Ak vám rastie v záhrade mrkva, uvidíte, že bude rásť lepšie a bude chutnejšia, ak rozmiešate kávové zrno so semenami počas siatia.

Kompost

Máte kompost vo vašej záhrade? Namiesto toho, aby ste vyhodili kávové zrná, vysypte ich do kompostu. Vďaka nich to bude ešte lepšie pre rastliny 🙂

Absorbátor zápachu

Kávové zrná sú tiež dobrým absorbérom zápachu. Nemôžete ich však používať príliš dlho, ale ak vložíte do chladničky rôzne veci a nechcete, aby vonné látky prechádzali, položte do nej šálku kávy.

Škrabance na tmavom nábytku

Káva stmavne drevo. Preto ak nájdete škrabance na tmavom nábytku, položte naň nejaké kávové zrná a vyleštite škrabanec. Stmavne čerstvé drevo a nebude viditeľná.

Kávový peeling

Kávový peeling je skvelý pre celulitídu. Jeho implementácia je veľmi jednoduchá, rovnako ako aplikácia. Nižšie nájdete recept a rady, ako ich používať.

zloženie:

  • 4 polievkové lyžice kávy
  • 1 lyžica olivového oleja alebo kokosového oleja

Zmiešajte obe zložky. Pripravený peeling sa používa denne a masíruje časti tela postihnuté celulitídou. Masáž je najlepšie vykonať so špeciálnou rukavicou, masážnou handrou alebo len rukami. Najlepšie účinky poskytuje masáž min. 15-20 minút.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>