Nevedel som, ako sa zbaviť plesne v kúpeľni, ale susedia mi povedali veľmi dobrý nápad, od vtedy neni po plesni ani stopy

Pleseň nevyzerá dobre na stenách, ale dokonca ani v kúpeľni. Okrem toho je to veľmi nebezpečné pre zdravie. Pleseň je vlastne huba, ktorá sa vytvára na vlhkých, tmavých miestach, kde nie je dosť vetraný priestor.

V kúpeľni však nie je jednoduché vetranie, najmä ak je v nej len jedno malé okno. Pleseň môže však spôsobiť alergie, ale aj astmu, takže je nevyhnutné, aby sme ju zastavili a zabránili tomu, aby sa znova objavila.

Existuje veľa činidiel proti plesniam, ale nie všetky sú účinné. Ak nechcete experimentovať s rôznymi chemikáliami, mali by ste vyskúšať tento jednoduchý domáci prípravok, ktorý vám pomôže rýchlo sa zbaviť plesne.

Čo budete potrebovať:

  • 200 ml octu
  • citrónová šťava z 1 citróna
  • 2 lyžice sódy na pečenie

Nalejte ingrediencie do rozprašovacej fľaše a pretrepte. Zmes bude chvíľu kypieť, ale nestrachujte ju. Stojí za to, aby ste si zobrali veľkú fľašu, aby ste predišli vykypeniu. Zmes postriekajte na plesnivý povrch a nechajte ho aspoň 3 hodiny. Otvorte okno v miestnosti. Po plesni nebude ani stopy. Ak ss vám niektoré tvrdohlavé miesta nepodaria zničiť na 1 krát, ktorý nemožno úplne vylúčiť, znova zopakujte proces.

ZDROJ.bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>