Neuveriteľne silný liek na omladenie – kurkuma, jej účinky na pokožku vás ohromia

V jednom zo starých jazykov (sanskrit) slová súvisiace s kurkumou, znamená, že je schopný „vyhnať červami z tela“, „zlepšenie farby a vonkajšiu štruktúru tela“, „koža vyzerá čistá a jasná“, „krásna ako hviezdna obloha“. Liečivé vlastnosti kurkumu sú také silné, že jej zložky môžu zastaviť vývoj rakovinových nádorov. Kurkuma obsahuje vápnik, železo, fosfor a jód. Vitamíny: C, B1, B2, B3.

Obnovenie vlastností kurkumu

Tento koreň je nepostrádateľnou podporou pre tých, ktorí sú po chronickej chorobe alebo oslabení. Ohreje a čistí krv. Kurkuma očisťuje krv, zlepšuje krvný obeh, ohrieva a stimuluje tvorbu nových krviniek.

Kurkumín odstraňuje toxíny z tela, pomáha pri otravách s chemickými látkami a insekticídmi. V medicíne sa používa ako silný prostriedok na odstránenie toxínov a podporu hojenia tkanív.

Gastrointestinálne liečivo z kurkuma

Kurkuma potláča hnilobnú mikroflóru v črevách, vylučuje črevá prebytočného hlienu, normalizuje činnosť gastrointestinálneho traktu, normalizuje pankreas. Má stimulujúci, hojivý a antibakteriálny účinok, zlepšuje metabolizmus. Používa sa na liečbu tráviaceho a obehového systému. Je to prirodzené antibiotikum. Pomáha zlepšovať trávenie, pomáha udržiavať normálnu črevnú flóru, znižuje množstvo plynov, má tonizačné vlastnosti. Od chorôb tráviaceho systému zaobchádza s trávením, vredom žalúdka a dvanástnika.

Kurkuma je kozmetický liečiteľ

Pri kožných ochoreniach je kurkuma nenahraditeľná. Podporuje dobrý metabolizmus. Curcuma pasta – vynikajúci prostriedok proti ekzému, svrbenie (zvonka), rýchlo vyrieši furuncles. V Indii sa kurkuma používa vo veľkej miere ako kozmetický výrobok: zlepšuje pleť, čistí pokožku, otvára potné žľazy. Kurkuma sa používa na masáž, ako aj na prášok na všetky druhy kožných ochorení. Vyčistiť telo a zvyšovať tón turmerického nápoja v noci teplým mliekom, maslom a medom. Tento liek taktiež tónuje pokožku, používa sa na liečenie podvrtnutí, modrín a svrbenia.

Omladzujúci účinok kurkumu

Zloženie kukrumy zahŕňa rôzne oleje: éterické a mastné, fenolické zlúčeniny (kurkumín) a dokonca aj tuky. Kurkumín aj v malých dávkach výrazne oslabuje deštruktívny účinok voľných radikálov na bunky, čo spomaľuje proces starnutia. Pri pravidelnom používaní kozmetiky obsahujúcej kurkum môžete zabrániť vzniku vrások. Reguluje činnosť mazových žliaz, zlepšuje pleť, vyživuje, zjemňuje a dáva pokožke mladistvý a zdravý vzhľad. V mnohých krajinách po celom svete sa výťažok z kurkuma predáva v kapsulách, používajú sa v kozmetike na udržanie kvality pokožky. Na pokožku aby bola krásna, vezmite kapsulu denne. Je tiež súčasťou omladzujúcich krémov, masiek a pleťových vôd. Zlepšuje pleť, čistí pokožku a otvára potné žľazy, vyhladzuje trhliny a uzdravuje, zlepšuje prietok krvi. Zlepšuje pleť, používa sa na odstránenie jaziev a pooperačných stehov. Ak chcete odstrániť tmavé škvrny, použite kurkumovú pastu s bazalkou.

Čistiaca maska ​​z kurkuma

Zmiešajte dve polievkové lyžice kozmetického ílu na tvár a štvrť čajovej lyžičky kurkuma prášku. Položte tretinu zmesi do misy, zrieďte ju s troškou vody a pridajte dve kvapky levanduľového esenciálneho oleja. (Zvyšná suchá zmes sa môže skladovať v hermeticky uzavretej nádobe.) Ak máte suchú pokožku, naneste tenkú vrstvu masky. Ak je pokožka tučná – silná, ntrite hrubšie a nechajte 10-15 minút a potom opláchnite studenou vodou.

Omladzujúca maska ​​z kurkuma pre tvár

1 lyžička kurkuma, 1 lyžička mlieka alebo smotana, 1 lyžička medu, zmiešajte zložky a naneste na očistenú tvár po dobu 10-30 minút. Vyskúšajte masku jeden deň. Viditeľný výsledok po 2-3 maskách. Účinok: odstraňuje zápal, omladzuje pokožku, vyhladzuje jazvy a zlepšuje pleť.

Maska z kurkuma

Zmiešajte čajovú lyžičku kurkumu s malým množstvom mlieka, premiešajte a rozložte výslednú zmes na tvár. Po 30 minútach masku umyte teplou vodou. Tiež namiesto mlieka môžete použiť limetkovú šťavu (alebo citrón) s trochou vody.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>