Neuveriteľné, ale takto vyzerajú ľudia, ktorí prežili zásah bleskom

Ľudské telo je pomerne dobrým vodičom elektriny. Skladá sa z atómov, ktoré dobre prenášajú elektróny a vďaka tomuto procesu funguje aj naša nervová sústava. Problémom je, keď človeku spadne do vane fén alebo do neho udrie blesk.

Ak vás zasiahne blesk s najväčšou pravdepodobnosťou zomriete. Na svete ale existujú ľudia, ktorí po zasiahnutí bleskom prežili. Pozrite sa čo sa stalo s ich telom.

Popáleniny samozrejme nie sú jediným škodlivým účinkom zásahu bleskom. Tento prírodný jav spôsobuje zástavu srdca, prípadne jeho trvalé poškodenie. V prípade, že sa človeku srdce zastaví, pomôže len okamžitý odborný zásah záchranárov. Masážou srdca zasiahnutého človeka síce nič nepokazíte, šance na jeho oživenie sú ale minimálne.

Ak aj náhodou človek úder blesku prežije, dostavia sa ďalšie zdravotné komplikácie ako srdcová arytmia, poškodenie myokardu a pľúcny edém. Samozrejmosťou je strata vedomia, ktorá môže trvať od niekoľkých minút až po niekoľko rokov. A to ani nehovoríme o poškodení mozgu a s ním spojenou stratou pamäti, zmenou osobnosti, poruchami spánku a učenia, dočasným či trvalým ochrnutím a náhlymi stratami vedomia alebo sluchu.

V prípade, že zbadáte prichádzať búrku, máme pre vás len jednu radu: bežte sa skryť. Zásah bleskom vás síce zabiť nemusí, ale s ním súvisiace zdravotné problémy by ste rozhodne mať nechceli.

ZDROJ:liveinternet.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>