Neuveriteľná skutočnosť! Tušili ste o tom, že v posteli nespíte len so svojim partnerom? Je to smutné, ale vedľa nás žijú na našich lôžkach aj tieto potvory…

V tomto článku vám poviem, čo odborníci odporúčajú zbaviť sa prachových roztočov v posteli.

Prach v našich domovoch je miestom, kde žijú mnohé mikroorganizmy, roztoče nie sú výnimkou! Izolácie tohto hmyzu obsahujú látky, ktoré môžu spôsobiť bronchiálnu astmu, konjunktivitídu, alergickú rinitídu, atopickú dermatitídu.

Dnes budeme hovoriť o prachových roztočoch v posteli! Ak natriasate paplóny ihneď po prebudení a myslíte si, že je to správne, máme pre vás zlé správy.

Podľa vedcov tento návyk je pasca pre milióny prachových roztočov vo vašej posteli, ktoré môžu nakoniec spôsobiť alergie alebo astmu.

Tieto mikroskopické chyby žijú v našich lôžkach, živia sa našimi mŕtvymi bunkami pokožky a potu. Keď opustíte nespracované lôžko po prebudení, necháte ich otvorené na čerstvom vzduchu a slnečnom svetle, ktoré ich nakoniec zabije.

Každý človek sa počas spánku potí – podľa odborníkov priemerný človek stratí potením na liter kvapaliny za noc. To vytvára ideálne podmienky pre živé a rozmnožovacie roztoče. Každé lôžko má asi 1,5 milióna prachových roztočov, môžu spôsobiť alergie, astmu a ochorenia dýchacích ciest.

Carolyn Forte, vedúci laboratória ústavu a odborník v tejto oblasti, navrhuje, aby ste upratovanie postele nerobili, kým sa nevrátite z práce. Tento čas bude stačiť na zabíjanie roztočov a ďalšiu noc budete spať v zdravšom prostredí. Tiež by ste mali vymieňať a prať posteľnú bielizeň každé 2 týždne.

Viac užitočných článkov a zaujímavých videí na našej stránke MEGA ZDRAVIE.

Zdroj:budetezdorovy.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>