Neuveríte čo sa stane s vašou tvárou po umývaní s touto zmesou. Hneď si ju idem pripraviť…

Ako pravidlo, každý z nás v procese každodennej starostlivosti o pleť používa akékoľvek prostriedky na jeho čistenie. Prostriedky proti akné väčšinou sa skladajú z malých granúl, na odstránenie odumretých kožných buniek, krémový základ, hydratuje a vyživuje pokožku.

Ale prečo míňať veľké peniaze na komerčné produkty (ktoré navyše nemusia byť vhodné pre vašu pokožku), keď môžete pripraviť svoje vlastné a to s produktov, ktoré možno zakúpiť v takmer každom obchode s potravinami – kokosový olej a bežná sóda na pečenie?

Tieto zložky sú nielen ľahko dostupné a lacné, ale aj veľmi účinné. Na rozdiel od zabalenej kozmetiky z obchodov sú zložky tohto výrobku absolútne bezpečné pre vašu pokožku – sú také bezpečné, aby mohli byť zjedené. To je presne to, čo očakávame od prostriedkov, ktoré by mali zachrániť našu krásu a pôsobiť na nás ako zvonku, tak zvnútra.

 Treba kombinovať tieto dva produkty – a oni sú všeliekom, vyslobodia nás od akné a zápalov kože, a dokonca aj čistenie pleti pred nadmerným obsahom tuku a odumretých kožných buniek. Výsledok … super.

Sóda sa používa na pečenie, na jemný pílling, ako aj na čistenie a dokonca na odstránenie zápachu.

Tiež jedlá sóda už dlho používa ako prísada do kozmetických prípravkov (od zubného prášku, až po dezodoranty). To je liek vytvorený prírodou, veľmi účinný pri liečbe akné. Sóda – ideálna látka pre obnovenie acidobázickej rovnováhy, a preto – pre urýchlenie a odstránenie týchto vád.

Kokosový olej  je mäkký a nedráždivý antibakteriálny, hojivý a hydratačný prostriedok, ktorý vyživuje, obnovuje a upokojuje pokožku. Je to oveľa jemnejší a mäkší účinok než sóda – to je dôvod, prečo doplňuje a zmierňuje nadmernú ostrosť sódy, takže je bezpečný aj pre najcitlivejšiu pokožku. Samozrejme, môžete použiť akýkoľvek prírodný kokosový olej, ale pre najlepšie výsledky odporúčame používať organický kokosový olej varený tradičným spôsobom.

Ako používať sódu a kokosový olej na hlboké čistenie kože?

K tomu budete potrebovať iba dve zložky:

  • Kokosový olej
  • Sóda na pečenie

Ak chcete určiť pomery, v ktorých je potrebné ich zmiešať, musíte najprv zistiť, aký typ kože máte a aký výsledok sa snažíte dosiahnuť.

Ak máte veľmi citlivú pokožku pomer kokosového oleja a sódy by mal byť aspoň 2 na 1. Ak chcete, aby výsledné zmesi mali vlastnosti drhnutia, zarobte sódu a kokosový olej v pomer 1: 1.

Použitie tohto nástroja nie je jednoduché, ale veľmi jednoduché – len zložky zmiešajte a naneste ich na suchú alebo vlhkú pokožku. Potom ju nechajte niekoľko minút ako masku na zvýšenie efektu, alebo jednoducho opláchnite teplou vodou a jemne kruhovými pohybmi.

Nedoporučujeme, aby ste hotovú zmes uchovali dlhší čas – lepšie urobíte, keď si ju pripravíte čerstvú vždy, keď ju potrebujete.

Vyskúšajte tento jednoduchý, lacný a efektívny prostriedok na odstránenie problémovej pokožky – a výsledok vás príjemne prekvapí.

 ZDROJ:FITHACKER.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>