Neuveríte, čo dokáže morská soľ spraviť s vašou pokožkou

Zdá sa, že nielen po výlete od mora sa naše telo obnovuje. A nejde iba o relaxáciu, jedlo, slnko a čerstvý vzduch. Morská soľ hrá veľmi dôležitú úlohu, ktorú dostávame aj so vzduchom pri sedení na pláži.

úžitkových vlastnostiach morskej soli vieme dlhú dobu. Dokonca aj starí myslitelia verili, že ak sa život narodí v morskej vode, morská soľ dokáže vyliečiť každú chorobu.

Výhody morskej soli na pokožku tváre sú nepopierateľné. Stačí vidieť, koľko tonických látok, krémov, masiek a krovín obsahuje. Je to všetko o zložení morskej soli, ktorá obsahuje veľké množstvo mikro a makro prvkov. Presvedčte sa sami, vyskúšajte jeden zo spôsobov, ako vyriešiť kožné problémy s morskou soľou.

Proti akné

Morská soľ pomáha akné a čiernymi bodkami. Na prípravu roztoku zmiešajte 1 čajovú lyžičku. soľ a 3 lyžičky horúcej voda, premiešajte. Najskôr očistite pokožku gélom alebo tonikom, aby ste ju umyli, a potom ju niekoľko minút umyte fyziologickým roztokom. Na konci procedúry zvlhčite svoju tvár krémom.

V takom roztoku vody so soľou je možné pre väčšie výhody pridať 1 polievkovú lyžicu jeden z rôznych prírodných liekov, ako je aloe, med alebo zelený čaj.

Proti zväčšeným pórom

Aby ste zmenšili póry na pokožke tváre, môžete si vytvoriť jednoduchú masku morskej soli. Stačí rozpustiť 2 lyžice soli s trochou vody, dobre premiešajte a naneste na pokožku, vyhnite sa oblastiam okolo očí. Nechajte masku zaschnúť, opláchnite ju teplou vodou a navlhčite pokožku krémom.

Môžete vytvoriť zložitejšiu masku proti zväčšeným pórom na báze morskej soli s pridaním ovsených vločiek, avokáda a medu. Tento nástroj je vhodný pre suchú a kombinovanú pleť. Ak chcete pripraviť masku, zmiešajte 1/4 avokádovej buničiny, malé množstvo medu, 2 lyžice ovsených vločkiek a trochu morskej soli. Zmiešajte všetky ingrediencie, naneste ich na tvár po dobu 15 – 20 minút a opláchnite ich teplou vodou. Avokádo a med zmäknú pokožku a soľ pomôže zmenšiť póry.

Pre výživu a hydratáciu

Na základe morskej soli môžete vytvoriť vynikajúce tonikum pre zvlhčenie a výživu pokožky. K tomu potrebujete 1 šálku minerálnej vody a 3 lyžičky soli. Zmiešajte tieto dve zložky, nalejte do vhodnej fľaše a použite ako normálne tonikum.

Proti mastnej pokožke

Ako viete, soľ zaschne pokožku, takže táto zložka je ideálna ako pleťový krém pre tých, ktorí majú nadmernú mastnú pleť. Okrem toho taký čistiaci prostriedok čistí a bieli pokožku a plní ju užitočnými látkami, ako je horčík, jód a železo. Ak chcete pripraviť zázračný liek, zmiešajte morskú soľ s kyslou smotanou v pomere 1: 2. Ak je vaša pokožka náchylná k suchu, nahraďte kyslou smotanou olivový olej a ak je vaša pokožka veľmi mastná, pridajte 1 lyžičku citrónovej šťavy.

Pri používaní čistenia postupujte opatrne. Ak sú na tvári boľavé miesta alebo vredy, drhnutie môže poškodiť pokožku a šíriť infekciu po tvári.

Hovorili sme o použití morskej soli na pokožku tváre, ale má aj množstvo ďalších účinných aplikácií v kozmetológii. Napríklad pomocou tejto soli môžete pripraviť telové peelingy, krémy proti celulitíde a ďalšie kozmetické výrobky. Určite vyskúšajte liečivé vlastnosti morskej soli.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku. Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výlučne po konzultácii s vašim lekárom.

ZDROJ:sovkusom.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>