Neustále ma trápila mykóza na nohách. Prsty som si natrela týmto zázrakom a výsledky sa dostavili už za pár dní

Kozmetické prípravky určené na odstránenie mykózy a nechtových plesní, ktoré dostaneme bežne v drogériách, sú síce účinné, ale na pokožku príliš agresívne. Výsledok je taký, že nohy nám „chorľavejú“ častejšie a po invazívnych zákrokoch nám na nich navyše zostávajú ranky, ktoré sa dlho hoja. Prečo teda nevyskúšať niečo z lekárničky babičiek?

Presne také recepty sa osvedčili a fungovali celé desaťročia, ak ľudia nezačali vymýšľať a nevyvíjali čoraz agresívnejšie chemické produkty určené pre krajšiu pokožku. Podobne, ako u tvárovej kozmetiky, aj tu je na mieste ostražitosť. Ani na tvár si predsa nedáte čokoľvek, čo Vám ju skôr či neskôr zničí. Prečo teda na nohy?

Liečba plesní

Aj nechty majú svoje hranice a ak ich budete príliš pilovať a potom na ne nanášať špeciálne laky buďte si vedomí toho, že im môžete ešte viac uškodiť. Chémia do otvoreného materiálu nepatrí, plesne sa dajú vyhubiť aj oveľa účinnejším a pritom menej agresívnym prostriedkom – jablčný ocot so sódou.

Pred pár dňami sa jeden známy vrátil z kúpeľov, kde chytil nechtovú mykózu pravdepodobne pri bazéne. Tá sa však rozrastala tak rýchlo, že po niekoľkých dňoch mal nechty celkom zažltnuté a začali sa ukazovať dokonca známky vlnenia. S pomocou prišla jeho matka, ktorá dodnes uchováva zošit s liečivými metódami ešte po svojej mame.

Liečba plesní na nechtoch a nohách je známa presne tak dlho, ako je známy aj jablkový ocot. Napriek mnohým rokom, dodnes je táto metóda účinná. Ocot zabíja priaznivé prostredie pre plesne a patogény, sóda zase neutralizuje kyseliny, čo má za následok, že Vaše nohy nebudú po octu podráždené. Lekári dodnes radia používať jablčný ocot ako prevenciu ľuďom, ktoré kedysi trápili nepríjemné mykózy na nechtoch, alebo priamo na kožu nôh.

Čo budete potrebovať?

  • 1 pohár jablčného octu
  • 5 lyžičiek sódy
  • 3 litre teplej vody

Vodu nechajte zovrieť, nalejte ju do lavóra a ešte do horúcej vody vylejte jablčný ocot. Počkajte, kým sa neochladí na 40-45 stupňov a prisypte jedlú sódu. Poriadne premiešajte, aby sa rozpustila a ponorte do lavóra nohy na 15-20 minút. Po kúpeli si nohy opláchnite čistou vodou, bez mydla.

O hodinu neskôr postup opakujte. Nemusíte sa pričiňuje na nový lavór, iba do vychladnutej vody prisypte ešte 5 lyžičiek sódy.

Kúpeľ opakujte po dobu niekoľkých dní, ak je to možné aj viackrát v priebehu dňa. Plesne budú v kyslom prostredí vyhubené a sóda zabráni ich ďalšiemu množeniu a šíreniu.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>