Nesprávne sa vyvíja až 80% detí! Nová správa od Svetovej zdravotníckej organizácie je znepokojujúca

Technológia rastie závratným tempom a dnes má takmer každý prístup k internetu vo svojich smartfónoch. Ovplyvňuje aj fyzický a duševný vývoj každej ľudskej bytosti – a predovšetkým dieťaťa. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vydala k tejto téme oznámenie a odporúčania!

Čas pred obrazovkami

Čoraz viac mladších detí začína tráviť pred obrazovkami obrovské množstvo času. Nezáleží na tom, či ide o tablet, smartfón, prenosný počítač alebo televízor. WHO odporúča, aby deti vo veku do dvoch rokov vôbec neboli v kontakte s technológiou. Dvojročnému dieťaťu je umožnené používať zariadenie hodinu.

Čím viac času trávime pred obrazovkami, tým horšie to ovplyvňuje naše duševné a fyzické zdravie. Okrem toho existujú problémy s nepravidelným a zlým spaním a nesprávnym držaním tela, ktoré sa skôr alebo neskôr bolestne dozviete.

„Starostlivosť o fyzickú aktivitu, skrátenie času sedenia malých detí v sede a poskytovanie vysoko kvalitného spánku zlepšuje ich fyzické a duševné zdravie a pohodu a pomáha predchádzať obezite v detstve a súvisiacich chorobách neskôr v živote“ – vysvetľuje Dr. Fiona Bull.

„80% detí má obmedzenú fyzickú aktivitu!“

Organizácia uvádza, že 80% detí má obmedzenú fyzickú aktivitu. U dospelých je to viac ako 23 percent. Je dôležité vyvinúť návyk už od útleho veku, ktorý nás núti k fyzickej aktivite. Najlepšie je však vybudovať vášeň pre dieťa, aby mal neustály tok pohybu.

Okrem toho majú návyky a vášne obrovský vplyv na naše životy. Skúsenosti s ním spojené vytvárajú našu osobnosť, ktorú potom prezentujeme v dospelom živote.

Odborník na obezitu Juan Willumsen vysvetľuje, že rodičia by mali opäť začať hrať so svojimi deťmi bez použitia technológie. Má tiež vplyv na vytvorenie silného vzťahu medzi rodičom a dieťaťom.

Ako zabezpečiť fyzickú aktivitu?

V závislosti od veku dieťaťa sa zmení jeho fyzická aktivita a čas, ktorý sa mu venujeDeti mladšie ako jeden rok by mali mať fyzickú aktivitu niekoľkokrát denne. Okrem toho je vhodné poskytnúť im správny spánok:

  • do 3 mesiacov – 14-17 hodín spánku
  • 4-11 mesiacov – 12-16 hodín spánku

Deti medzi prvým a druhým rokom života by mali mať k dispozícii 3-hodinovúzábavu s primeraným úsilím. Je tiež dôležité zabezpečiť, aby ste nezostali dlhšie ako hodinu v sede – v kočíku alebo kresle.

Okrem toho môžete dovoliť dvojročné dieťa používať technológiu hodinu, ale je lepšie čítať mu rozprávky, ktoré dokonale rozvíjajú predstavivosť a kreativitu. Rovnaké odporúčania platia aj pre staršie deti.

ZDROJ:kobieceinspiracje.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>