Neprehliadajte takú maličkosť, ako sú studené ruky a nohy, môžu varovať pred vážnymi zdravotnými problémami

Existuje tradičné príslovie: „Studené ruky, teplé srdce“. V skutočnosti však studené ruky a nohy môžu byť jednoducho spôsob, ako sa vaše telo prispôsobí vonkajšej teplote alebo signál pre zdravotný problém. Z viacerých dôvodov majú ženy väčšiu pravdepodobnosť, že budú čeliť tomuto problému ako muži. Medzi medicínske príčiny studených rúk a nôh patrí nízka hladina štítnej žľazy (hypotyreóza), anémia, cukrovka a obehové problémy, ako je Raynaudova choroba.

Studené nohy a štítna žľaza

Hypotyreóza sa vyskytuje, keď štítna žľaza nevytvára dostatok hormónov štítnej žľazy. Vzhľadom na skutočnosť, že štítna žľaza ovplyvňuje váš celkový metabolizmus tela, nízka úroveň práce znamená, že váš je pomalší.

Anémia môže spôsobiť prechladnutie v končatinách, pretože nemáte dostatok krvných buniek na cirkuláciu v tele, ktoré tiež ovplyvňujú vašu teplotu. Pri Raynaudovej chorobe dochádza k zúženiu krvných ciev, čo znižuje krvný obeh a spôsobuje chladnejšie končatiny.

Ak máte cukrovku, periférna neuropatia, ktorá spôsobuje poškodenie nervov, môže spôsobiť, že vaše ruky a nohy sú chladné, aj keď ich skutočná teplota je normálna.

Ženy sú náchylnejšie na takmer všetky tieto choroby, s výnimkou cukrovky. Môže to byť preto, že endokrinné systémy žien sú zložitejšie, alebo preto, že sú kvôli mesačnému cyklu náchylnejšie na anémiu.

Čo robí vaše ruky a nohy zima závisí od niekoľkých dôvodov

Noste rukavice a teplé ponožky, najmä v zime, aby sa zabránilo zhoršeniu vonkajšej teploty. Pravidelné aeróbne cvičenia pomáhajú zlepšiť takzvaný kolaterálny obeh, zvyšujú veľkosť malých krvných ciev tak, aby mohli niesť viac krvi.

Jedzte viac zelenej zeleniny a mäsa, rovnako ako pečeň. Mnohé vitamínové doplnky obsahujú železo a ak budete tiež variť v liatinových hrncoch, poskytne vám to trochu podstatnejšie prvky. Pravidelné cvičenie môže pomôcť regulovať metabolizmus.

Studené ruky a nohy môžu byť veľmi nepríjemné. Avšak, rovnako ako radar, môžu vás tiež varovať pred problémami. Nie je potrebné ignorovať problém, stojí za to konať.

 

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>