Nepreháňajte to s cukrom, môže vám urobiť peklo zo života

Pokušenie: najhrubší kus mäsa, pikantná omáčka často vysoko kalorická, lahodný dezert obsahuje mnohonásobne viac cukru ako zvyšok zložiek dohromady. No kto, by sa toho vzdal. Ale cukor, bez ohľadu na to, ako sa v tvojich ústach roztopí, nebude nikdy tvoj priateľ.

Odmietať sladké všetci radia: od kardiológov až po výživu, od zubných lekárov až po kozmetikov. Skutočne ovplyvňuje doslova všetky bunky, tkanivá a orgány, zhoršuje prácu, inhibuje regeneráciu a vyvoláva množstvo nevyliečiteľných ochorení. A ak ste sladký zub, je čas prejsť na iný spôsob, ako vziať svoju dušu a vybrať si zdravšie občerstvenie.

Sladká smrť

To hovoria špecialisti na cukor. Stojí za to premýšľať o tom, ako sa zbaviť závislosti, až kým sa nezhorší vaše zdravie. Čo sa môže stať závislosťou od cukru vo vašom prípade? Áno, čokoľvek, pretože prebytočný cukor vyvoláva mnoho rôznych chorôb a zmien.

 1. Obezita
 2. Rýchle starnutie
 3. Trvalý pocit falošného hladu
 4. Aktivácia sympatického nervového systému
 5. Závislosť ako silná droga
 6. Zníženie vitamínov B v krvi
 7. Kardiovaskulárne choroby
 8. Vyčerpanie energetickej rezervy
 9. Vypláchnutie vápnika z tela
 10. Znížená imunita 17 krát

Najviac šokujúci je posledný bod. A v tom nie je žiadna chyba: je to 17! Stres, ekológia a množstvo ďalších produktov zničia naše telo, ale cukor je v popredí.

Cukor a nadváha

Olejové jedlo – to je to, čo obviňujeme z toho, že sa objavili nechcené cm v páse a bokoch. Ale nezabudnite na sladké. Prebytočné sladké vedie k rýchlemu rozvoju depresie a úzkosti pravidelne – na jednej strane, pokiaľ ide o vzhľad kardiovaskulárnych ochorení, a dokonca aj rakoviny prsníka a obezity – na strane druhej.

Nechceme zakázať len koláče alebo zákusky, sýtené nápoje, ale sú to aj omáčky a šalátové dresingy, jogurt a cereálie, ktoré tiež obsahujú značné množstvo škodlivých produktov. Áno, telo potrebuje malé množstvo cukru. Zmení to na energiu. Ale všetko ostatné je „nadbytočné“, zhromažďujúce sa vo forme tuku .

„Dobré“ sacharidy

Uvedomujúc si problém, mnohí vidia len jedno riešenie – umelé sladidlá. Ale nevyrovnajú sa s problémom, ale nevyhnutne vedú k inej chorobe – cukrovke 2. typu . Čo mám robiť?

Mnohí sa riadia špeciálnou stravou pozostávajúcou iba z čerstvého ovocia a zeleniny, zdravých orechov, chudého mäsa, rýb a olivového oleja. Ak chcete prelomiť túžbu po sladkostiach, použite bielkoviny, zaručujú pocit sýtosti.

Ale nevzdávajte príjem sacharidov. Je lepšie zaviesť do stravy „dobré“ sacharidy : všetky druhy kapusty, hlávkového šalátu, korenia, artičokov a baklažánov.

Ako očistiť telo

Musíte to robiť postupne – po jednotlivých produktoch, nie naraz. Ak prestanete jesť všetko sladké, telo trpí. Smútok, slabosť a bolesti hlavy sú nevyhnutnými príznakmi, aj keď robíte všetko postupne a správne. Ale oni rýchlo prejdú, je potrebné vydržať trochu.

 • Deň 1. Začnite s tromi varenými vajíčkami a pohárom ovsených vločiek s mandľami a čerstvými bobuľkami. Nevylučujte druhé raňajky. Jedná sa o druh občerstvenia pár hodín po raňajkách. Môže pozostávať iba z vlašských orechov. Ale na obed, variť kuracie prsia (varené alebo grilované). Podávajte so zeleninou (mrkva alebo tekvica alebo repa). Večer podávajte ryby na grile ako prílohu – časť brokolice.
 • Deň 2. Na už tradičné ovsené vločky podávajte pohár mrkvovo-špenátové smoothie. Ako občerstvenie vyberte mandle. Diverzifikujte večeru s grilovanou zeleninou (papriky, cukety), ochutené citrónovou šťavou a tymianom. Môžete tiež pripraviť kapustový šalát s mrkvou, oblečený s citrónovou šťavou, rastlinným olejom, soľou a zeleninou. Na večeru si doprajte pečené ryby. Podávajte so zeleninou.
 • Deň 3. Šalát z kapusty s reďkovkou, omeleta troch vajec – vaše raňajky. Druhým jedlom sú vlašské orechy. Na obed si zvoľte dusené kuracie prsia. Pridajte olivy, tymian a tiež rozmarín. Na večeru si môžete uvariť hubový vývar s vavrínovým listom, zelerom, cesnakom, cibuľou a zelerom.

Pite veľa čistej vody alebo pripravte detoxikanty, ktoré môžete užívať. Uprednostňujte bylinné čaje. Trvá tri dni, kým sa vaše telo dostane na správnu cestu. A čo bude ďalej? Stačí jesť čerstvé ovocie, zeleninu a orechy. A výsledky budú okamžite viditeľné: po 2 týždňoch sa problémová koža tváre stáva zdravšou, nadváha nebude tak kritická po mesiaci a na uspokojenie tela budú potrebné menšie časti. Povedzte svojim priateľom a starajte sa o svoje zdravie spoločne.

ZDROJ:sovkusom.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>