Nepodceňujte silu čistých čriev, vyskúšajte tento magický drink a život sa vám otočí naruby

Črevné problémy vie nepríjemne potrápiť. Poradíme vám, ako sa ich vyvarovať. Funguje to skoro ako zázrak! Čoskoro uvidíte, že sa vaša koža vyzerá zdravšie, sviežejšie a že vy samotní máte zrazu oveľa viac energie – nepodceňujte silu čistých čriev!

Nebezpečnie upchatých čriev

Nikde nie je presne dané pravidlo na to, ako často majú ľudia chodiť na záchod na účel vyprázdňovanie čriev. Je ale známe, že črevá priemerného človeka sa vyprázdňujú raz až trikrát počas jedného dňa. Nie je ale nezvyklé stretnúť sa s názorom, že ideálne je, ak st čreva vyprázdňujú po každom jedle. Na jednom sa ale zhodnú všetci – radšej viackrát ako naopak.

Prečo sú ale pre nás čistá čreva tak dôležitá? Ak totiž zostávajú upchatá, hrozí nám zdravotné nepríjemnosti. V takom črevu sa reprodukujú plesne a patogénne baktérie. Tieto látky pôsobia tak, že toxíny otrávi krv. To vedie k celkovému oslabeniu organizmu. Medzi najčastejšie negatívne prejavy patria:

  • letargia
  • ospalosť
  • akné
  • boláky

Ako na správne čistenie čriev

Našťastie nič z toho nie je problém, s ktorým by sme si nevedeli poradiť. Činnosť čriev možno priamo ovplyvniť jednoduchým prispôsobením jedálnička. Pre správnu činnosť čriev sa odporúča zvýšiť množstvo konzumovanej hrubej vlákniny a ovocia a zeleniny. Činnosť čriev výborne podporí aj rôzne otruby. Čoho sa treba naopak vyvarovať, tak je pečivo z rafinovanej pšeničnej múky. Medvediu službu vám preukáže aj mlieko a škrob.

Odborníci prišli s výborným receptom, ktorý pôsobí ako bezkonkurenčný pomocník pri boji s upchatými črevami. Nielen, že chutí výborne, ale zároveň ho môžete použiť ako prírodné vyživujúce masku.

Recept, ktorý musíte vyskúšať

Na nápoj, ktorý vám pomôže vrátiť činnosť vašich čriev do poriadku, a na ktorom si zároveň pochutnáte.

Budete potrebovať:

  • 3 lyžice ľanového semienka
  • pol odmery ovsených vločiek (asi dve lyžice, ale množstvo môžete prispôsobiť)
  • ovocie podľa chuti (jahody, čierne ríbezle alebo napríklad maliny)
  • 1 jablko (môžete alternovať s hruškou)
  • pár lístkov špenátu
  • 150 ml vody

Postup:

Tento nápoj odporúčame konzumovať ráno pred raňajkami (tá by nemala byť servírovaná skôr ako pol hodiny po vypotí nápoje). Aby boli vložky na ráno nachystané, treba ich nechať cez noc namočené v 100 ml vody. Rovnako tak je potrebné namočiť aj ľanové semienka, na tie vám bude ale stačiť zvyšných 50 ml vody. Najlepší výsledok dosiahnete, ak obe ingrediencie necháte cez v chladničke.

Ráno dajte ako vločky, tak ľanové semienka do mixéra a starostlivo ich rozmixujte do hladka. Postupne pridávajte aj ovocie a špenátové listy. Pripravený nápoj môžete okamžite konzumovať – ​​prajeme dobrú chuť.

Malé množstvo tohto nápoja môžete namiesto konzumácie použiť ako vyživujúce ranné masku. Čoskoro uvidíte, že sa vám rozjasní pleť a budete sa cítiť zdravšie.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>