Neodhadzujte citrónovú kôru. Pomôže vám s bolesťou kĺbov

Keď vytlačíte citrónovú šťavu, nevyhadzujte kožu. Ak máte problém s bolesťami kĺbov, citrónová kôra sa môže stať prirodzenou spásou pre vás. Vďaka silným protizápalovým a antiseptickým vlastnostiam je citrónová kôra dobrým liekom na bolesť kĺbov.

Vlastnosti citrónu

Zdravotné vlastnosti citrónu sú veľmi široké. Hoci je to spojené s vitamínom C, v skutočnosti je to dokonca 15-krát viac ako jeho korenie. To však neznamená, že konzumáciou citrónu nepoužívame ich vzácne vlastnosti. Obsahuje aj rutinu, ktorá zabraňuje strate vitamínu C z nášho tela. Je tiež bohatým zdrojom beta-karoténu, vitamínov B, vitamínu E a draslíka, horčíka a železa.

Spotreba citrónu zvyšuje produkciu tráviacich enzýmov, urýchľuje aj čistenie tela, ovplyvňuje retenciu vody a vo všeobecnosti podporuje tráviaci systém a uľahčuje chudnutie. To je dôvod, prečo niektorí ľudia odporúčajú, aby každý deň začínal pohárom vody s citrónom.

Citrón je tiež silný antioxidant, a to robí to inhibovať rast voľných radikálov a pôsobí proti rakovine. Čo je pre nás dnes najzaujímavejšie, je otázka spojov. Výrobky bohaté na vitamín C chránia pred artritídou.

Citrónová kôra pre artritídu

Použitie je veľmi jednoduché. Budeme potrebovať šupku dvoch citrónov, ktoré potom preložíme do nádoby a nalejeme olivový olej. Množstvo oleja by malo byť také, aby pokožka bola úplne pod povrchom.

Potom ponechajte nádobu na tmavom mieste po dobu dvoch týždňov. Po tomto čase sa vytvorí prípravok, ktorý postačuje na nasiaknutie tampónu, a potom liek rozotrite na bolestivé miesta, ako je koleno.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>