Neobľubujete kôpor? Po prečítaní tohto článku, zmeníte názor a začnete ho pridávať takmer do každého jedla

Obľúbenci voňavej zelene dáme ešte jeden dôvod, aby ste ho pridávali do šalátu , a tí, ktorí sú úplne ľahostajný k nemu, bude užitočné dozvedieť sa o magických vlastnostiach voňavej rastliny.

Málo známe vlastnosti kôpru:

Použitie feniklu pomáha čistiť krv – to vám povie, dokonca aj dospelý školák, ale to nie je všetko.

Šťavnaté listy kôpru obsahujú vitamíny C, F, B , karotén, rovnako ako železo, fosfor, vápnik, draslík, linolovú a kyselinu olejovú.

Esenciálny olej z kôpru má vzácnu a prekvapujúcu vlastnosť, v ktorom látka je schopná zaútočiť na alergický kašeľ, a na prechladnutie.

Tiež olej je považovaný za vynikajúce antibakteriálne činidlo , a v tandeme s užitočnou celulózou obsiahnutou v rastline, pomáha odstrániť nadúvanie a očistiť črevo.

Myslite na kôpor aj po náročnom dni: pikantné zelené je schopné znížiť stres a zníženie krvného tlaku. Dôležité: hypotenzia kôpru kontraindikovaná!

Ľudová medicína odporúča použiť balenie drveného kôpru na miesta bodnutia hmyzom .

Semená môžu pomôcť pri únave očí po dlhej práci za monitorom a odstráni vrásky pod očami. K tomu, variť semená, ochladiť. Položte semienka na gázu obalu a umiestnite na viečkach po dobu 20 minút.

Dúfame, že tento článok bol užitočný pre vás. Ak áno, má zaujímavé vlastnosti kôpru so svojimi priateľmi!

ZDROJ:SOVKUSOM.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>