Nenechajte svoje dieťa hrať sa v mestskej fontáne! Je to živná pôda pre baktérie

Teplom v lete trpí každý a stáva sa neznesiteľným. V mnohých mestách nie je dostatok miest na ochladenie. Preto deti používajú mestské fontány, ktoré sú ozdobou mnohých námestí alebo ulíc pre chodcov. Ale neuvedomujeme si, aké veľké je riziko pre ich zdravie.

Mestské fontány sú nebezpečné pre zdravie detí

Keď sa horúco v centrách mnohých miest v blízkosti fontány môžete stretnúť deti striekajúcej v nich. Samozrejme, dáva im veľa radosti. To je zábavná činnosť a spôsob, ako sa ochladiť v horúcich dňoch, ale bohužiaľ aj dobrý spôsob, ako sa vysporiadať so zdravotnými problémami.

Mestské fontány sú biotopom pre baktérie. Preto hygienickí inšpektori v mnohých provinciách varujú pred nedovolením deťom hrať sa v nich. Čím viac je to preto, že sa stáva, že deti takejto vody môžu napiť alebo neskôr ruky vložiť do úst. 

Voda vo fontánoch, aj keď vyzerá jasne, nie je vôbec čistá. Obsahujú veľa baktérií a pitie je veľmi nebezpečné pre zdravie. Je znečistená vtákmi, zvieratami a dokonca aj bezdomovcami, ktorí v noci používajú fontány ako umývadlá a neumývajú si ani neperú si oblečenie.

Pamätajte si to, keď ste s deťmi pri bazéne. Fontány sú určené len na dekoráciu, nie na použitie. Neumývajte dieťa v ňom ani si nehrajte v tejto vode. Nemusí spĺňať požiadavky na kvalitu pitnej vody, pretože nie je na tento účel určená. Taktiež nie je kontrolované kúpanie v nej, pretože fontány nefungujú ako kúpalisko. Preto nikdy nevieme, čo je v nej.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>