Nenechajte si pokaziť dovolenku s týmito malými letnými problémami a radšej sa im takto jednoducho vyhnite

Leto prináša vrelú a vynikajúcu náladu. Budeme sa snažiť, aby sme neboli zatienené otravnými malými vecami.

Spálenie slnkom, poštipnutie hmyzom, vyrážky na tele, to sú problémy, ktoré môžu zničiť dojem letnej dovolenky. Povieme, ako s nimi zaobchádzať.

Popáleniny od slnka

Najlepšou liečbou je prevencia. Táto pravda na 100% sa týka spálenia. Nezabudnite ochranu proti slnečnému žiareniu na dovolenke: ak chcete, aby fungoval tak, ako by mal, naneste krém veľkoryso. Na tvár použite množstvo krému s vyšším faktorom a na ochranu celého tela taktiež nezabúdajte. Obnovte vrstvu krému každé dve hodiny – aby ste minimalizovali riziko pálenia.

Hlavné príznaky úpalu od slnka: začervenanie kože, bolesť pri dotyku. Ak sú pľuzgiere, znamená to, že spálenie už nie je jednoduché, ale mierne závažné a bude ťažšie obnoviť pokožku po nej.

Po prvé, akonáhle pocítite, že koža začala červenať a „horieť“, musíte opustiť pláž. Potom vezmite chladnú sprchu – voda by mala byť chladná a osviežujúca, nie studená a hlavne nie ľadová. Ľad by sa nemal aplikovať – ​​vyvolá iba kožnú reakciu na zmenu teploty nárazu.

Po popálení netreba zabaliť miesta ručníkom. Koža môže byť jemne namočená alebo vôbec nie utieraná, ale nechá sa prirodzene vyschnúť.

Po ochladení použite upokojujúcu a regeneračnú látku na suchú pokožku: môže to byť gél alebo krém, ktorý obsahuje panthenol, kyselinu hyalurónovú, ceramidy alebo niacínamid. Obnovia poškodenú bariéru, pokojné podráždenie a odstránia sčervenanie.

Akné na chrbte

V lete často nosíme otvorené šaty, v ktorých je vidieť chrbát. Čo mám robiť, aby som udržal pokožku na chrbte čistú?

Najprv premýšľajte o dôkladnom očistení, pretože to je kontaminácia, ktorá často spôsobuje akné a upchaté póry na chrbte. Ak chodíte do posilňovne, strávte v impregnovaných šatách tak málo času a čo najskôr sa umyte aj po krátkom tréningu.

Využívať prostriedky s kyselinou salicylovou, a v prípade, že vyrážka je silne narušená, vyzerajú krémy a pleťové vody, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s existujúcim akné a zabrániť vzniku nových.

Uštipnutie hmyzom

Zmierniť svrbenie a začervenanie môžete tradičnými metódami a pomocou špeciálnej masti, krémami a gélmi. Antialergické gély a maste na báze zinku a medi sú vhodné na odstránenie svrbenia a obnovu pokožky. Dokonale odstraňuje svrbenie a opuch čajovník – má silné protizápalové vlastnosti a môžete ho kúpiť v lekárni.

Pri kousnutí hrudníka môže dôjsť k obsedantnému a intenzívnemu svrbeniu, ktoré je ťažké ukľudniť. V tomto prípade pomôže ocot: jedna časť 9% roztoku octu zmiešané s tromi dielmi vody a tento roztok potrieť na uhryznutie.

Po uhryznutí na koži niekedy vznikajú pigmentované škvrny, ktoré dlho neprichádzajú. Aby ste tomu zabránili, použite sérum s vitamínom C alebo krémy so sójovým extraktom na poškodenú pokožku – pomôžu pri zvládnutí pigmentácie. A samozrejme nezabudnite chrániť pokožku krémom s vysokým faktorom SPF, pretože slnko zhoršuje pigmentové škvrny.

 

ZDROJ:7days.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>