Nemôžete úplne vyliečiť diabetes, ale môžete zlepšiť jeho priebeh týmito ľudovými liekmi

Táto choroba je chronická, ale môže sa zmierniť. Ľudové receptúry na diabetes.


1. Zeler pre diabetes 

Ak máte cukrovku použite, 15-20 g rozdrvených čerstvých bylín alebo koreňov zeleru, nalejte 150-200 ml vody a varte na nízkej teplote 15 minút (pre trávu) alebo 30 (pre korene). 

Po ochladení preceďte a piť 2-3 lyžice, 3-4 krát denne v priebehu 3-4 týždňov s intervalmi 5-7 dní. 

2. Ľan a pohánka zachránia pred cukrovkou

Priatelka, hneď ako sa dozvedela, že mám cukrovku v počiatočnom štádiu, začala som bojovať s „nadbytočným“ cukrom s pomocou ľanových semien a pohánky. 
Jedla ľanové semienko 1 lyžičku ráno a večer, pitná voda, mlieko alebo kompót. Bolo mi povedané, že môžem urobiť takzvaný mix: 3 lyžičky ľanové semienko naliať 1 pohár vriacej vody, nechať stáť tri hodiny, občas miešať a piť pred spaním. A tak robila som to.

Ľanová terapia sa striedala s pohánkou (po dobu troch mesiacov v intervaloch 5 až 10 dní). Rozdrviť v poháriku kávovú lyžičku pohánky do múky, potom primiešajte do pohára jogurtu a jedzte ráno a večer pol hodiny pred jedlom. 

3. Diabetes pomáha zvládnuť citrónová kôra

Tento recept sa z času na čas používa môj kolega, ktorý má cukrovku v počiatočnej fáze. 

2 polievkové lyžice podrvenej suchej alebo čerstvej citrónovej kôry vysypeme do pol litra vriacej vody, udržuje na nízkej teplote po dobu pol hodiny, trvá 10 minút, prefiltrujeme. 1 pohár pijeme trikrát denne počas 30 minút pred jedlom. Kurz je mesiac, po týždennej prestávke môžete opakovať.

ZDROJ:di-via.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>