Nehambite sa bozkávať s vašim milovaným kdekoľvek a kedykoľvek- 8 užitočných vlastností bozkov na ľudské zdravie

Zapamätajte si najzaujímavejšiu časť každej romantickej komédie. Najobľúbenejšia epizóda takýchto filmov je, keď napätie dosiahne svoj vrchol a hlavné postavy padnú do objatia a bozkov.

Bozkávanie milovaného človeka je romantické, roztomilé a príjemné vo všetkých ohľadoch. Objatia a bozky sú nielen dobré pre váš vzťah a duševný stav, ale aj pre vaše zdravie. Áno, presne!

Od bozkov získavame veľké prínosy pre zdravie. Prečítajte si viac o tomto nižšie.

8 užitočných vlastností bozkov pre zdravie

1. Použitie bozkov na posilnenie imunitného systému V ústach človeka sú stovky rôznych druhov baktérií. Keď sa bozkávame, vymieňame si dobré baktérie, ktoré posilňujú náš imunitný systém. Vy a váš milovaný podiel navzájom chráňte pred mnohými chorobami.

2. Ako je bozk užitočný na zníženie krvného tlaku? Bozky znižujú krvný tlak. Ako sa teda pýtate? Keď sa vášnivo bozkáte, tlkot srdca sa urýchľuje a vaše cievy sa rozširujú. Zlepšuje tok krvi a prístup krvi k rôznym orgánom človeka.

3. Užitočný bozk na bolesť. Rozšírenie krvných ciev s polievkami nielen znižuje krvný tlak, ale aj zmierňuje bolesť. Zvlášť dobré bozky pomáhajú pri bolestiach hlavy.

4. Výhody bozkov na zdravie zubov. Počas bozkávania sa vytvára viac slín. Zuby sa dobre umyjú, čo umožňuje lepšie odstránenie plaku zubov.

5. V čom je užitočný bozk v boji proti nadváhe. To neznamená, že bozk sa rovná joggingu, ale môže spáliť niekoľko kalórií. Podľa vedcov, vášnivý bozk, bozk na perách spaľuje od 8 do 16 kalórií. Samozrejme, bozky nie sú ekvivalentnou náhradou za športový tréning, ale môžu nahradiť leňošenie na pohovke.

6. Bozky trénujú svaly tváre. Počas bozkávania pracuje mnoho malých svalov tváre. Hoci bozk, samozrejme, nie je facelift, stále pomáha udržať bradu a krk napnutú.

7. Kiss pomáha produkovať dobré hormóny nálady. V mozgu sú hormóny – neurotransmitery – oxytocín, serotonín, domapín. Regulujú našu náladu a zlepšujú funkciu mozgu. Bozky môžu spôsobiť, že telo produkuje taký koktail hormónov šťastia. Bozk na perách dáva rovnaké príjemné pocity ako cvičenie.

8. Výhody bozkávania pri strese. Bozk na perách znižuje stresový hormón kortizol a zvyšuje hladinu serotonínu, čo pomáha znižovať hladiny stresu. Hormóny dobrej nálady, ktoré sa produkujú počas bozkávania, nás robia šťastnejšími. Jedným slovom, bozkávanie je mimoriadne užitočný proces.

Bozkávajte sa pre zdravie!

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>