Nedostatok tohto vitamínu spôsobuje bolesť chrbta a kĺbov!

Mnoho ľudí verí, že bolesť kĺbov je prirodzeným výsledkom procesu starnutia.

Existuje však veľa prípadov, keď ľudia pociťujú neznesiteľnú bolesť spôsobenú nedostatkom vitamínov. To je dôvod, prečo by ste mali zostať fyzicky aktívny.

Vo väčšine prípadov starnutie spôsobuje bolesť kĺbov, ale táto bolesť môže byť tiež výsledkom kyslosti, výživy, nadmernej hmotnosti. Jedna štúdia, ktorá sa nedávno uskutočnila, ukázala, že bolesť kĺbov je často dôsledkom nedostatku vitamínu D.

Okrem toho, ak sa tento problém nevyrieši včas, bolesť sa zhoršuje a môže viesť k problémom s kosťami a artritíde.

Preto je dôležité poznať príznaky nedostatku vitamínu D v tele:

  • nesprávne vyváženie
  • zlý spánok
  • pálenie a svrbenie v nohách
  • bolesť v nohách

Môžete tiež urobiť jednoduchý test a zistiť, či máte nedostatok tohto vitamínu. Stlačte na hrudník a určite úroveň tlaku, ktorá vedie k bolesti. Ak cítite bolesť takmer okamžite, potom musíte nutne zvýšiť príjem vitamínu D.

Najskôr, aby ste zvýšili hladinu vitamínu D, musíte byť vystavený slnku najmenej 10-15 minút denne.

Môžete ho konzumovať aj prostredníctvom potravín, ako je vaječný žĺtok, tuniak, huby a makrely.

Môžete tiež požiadať o doplnky, a preto nemusíte meniť svoju bežnú diétu. Upozorňujeme však, že je najlepšie používať doplnky vitamínu D3, nie D2. D3 sa prirodzene vyrábajú ako reakcia na slnečné svetlo.

Takéto doplnky môžu obsahovať až 5 000 IU tohto vitamínu, rovnako ako probiotiká, ktoré sú vynikajúce pre tráviaci systém.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>