Nečakajte pokiaľ budete mať takéto nohy, poradíme, ako tomu predísť

Kŕčové žily sú mimoriadne nepríjemné ťažkosti, ktoré postihujú asi štvrtinu populácie našej obrovskej planéty. Môžete s nimi bojovať, a to nielen v počiatočných fázach, ale aj s najmenšími predpokladmi jeho vzniku. Ako sa to dá urobiť? V skutočnosti nič z toho nie je zložité, hlavnou vecou je jasné pochopenie niektorých dôležitých pravidiel pre seba.

Aká je príčina výskytu kŕčových žíl?

Vývoj tohto ochorenia začína, keď žily prestávajú vyrovnávať s pevnými krvnými prúdmi, ktoré sa pohybujú pozdĺž nich. To je spôsobené poklesom elasticity ich stien a postupné atrofiu usporiadané vnútri ventilu, čo zase vedie k tomu, krvné stázy. Nejotravnější vec je, že kŕčové žily môžu mať vplyv na ľudí všetkých vekových kategórií – ako dvadsaťroční chlapci alebo dievčatá a dospelých ľudí.

Je akceptované identifikovať niekoľko faktorov, ktoré môžu viesť k rozvoju kŕčových žíl.

  • Po prvé ide o genetickú predispozíciu. Ak varikóznosť napadla jedného z rodičov, pravdepodobnosť, že dieťa bude čeliť tejto chorobe, je 70%.
  •  Po druhé, spôsob života človeka môže viesť k kŕčové žily. Nečinnosti a sedavý alebo, ešte horšie, stojí práce nevyhnutne znamenať oslabenie tónu už ohrozených plavidiel a postupné stagnáciu krvi.
  • Po tretie, výskyt kŕčových žíl v žiadnom prípade neprispieva k hormonálnym zmenám alebo prerušeniam endokrinného systému. To platí najmä pre ženy – táto choroba sa môže ľahko rozvíjať v oboch prípadoch počas tehotenstva a v období porodenia alebo v menštruačnom období.
  • Po štvrté, ďalším dôležitým predpokladom pre vývoj kŕčových žíl sú rôzne poruchy vo fungovaní nervového systému alebo jeho ochorenia. Mimochodom, toto je jeden z hlavných faktorov!

Prevencia kŕčových žíl

U ľudí s geneticky oslabenými žilami je riziko kŕčových žíl oveľa vyššie ako u všetkých ostatných. Preto lekári-flebológovia odporúčajú, aby vážne premýšľali o prevencii. Ak by ste mali stráviť celý deň na nohách, potom sa vrátiť domov, opláchnuť studenou malým množstvom vody, a potom si ľahnúť a trochu ľahnúť, zdvinúťl nohy na vankúš. Tento prístup umožní žilám trochu odpočívať. A ľudia, ktorí sú nútení po veľmi dlhú dobu zostať v sede (napríklad pri lietanie v lietadle alebo výlet autom), častejšie si dať možnosť vstať a aspoň trochu cvičenia a chodiť, mali by ste čas od času urobiť rad cvičení pre nohy.
Okrem toho, že je dôležité snažiť všetkými možnými spôsobmi, aby sa zabránilo nadmerným teplotám – príliš časté prehriatia nôh na slnku alebo v saune často vedie k strate tónu a veľmi nežiaducej stagnáciu krvi. Nemenej dôležitá je vyvážená strava – to by malo čo najviac posilniť cievne steny a výrobky obohatené na vlákniny a životne dôležité pre telo vitamínu E. Nebude to bolieť a sledovať svoju váhu – váha navyše zvyšuje záťaž na nohy. A na posilnenie svalov by ste mali často nosiť topánky s nízkou pätou.

Pokiaľ ide o šport, v tomto prípade sa odporúča uprednostniť jazdu na bicykli, ako aj plávanie alebo silnú chôdzu.

Najúčinnejší spôsob ako sa zbaviť kŕčových žíl je stále včasná návšteva lekára. A ísť k nemu by nemalo byť, keď žily, ktoré prenikli cez kožu, už môžu byť ľahko pozorovateľné voľným okom, ale keď sa práve začínajú objavovať podliatiny, vaskulárne hviezdičky a bolesti v nohách. Len včasná výzva dobrému lekárovi môže zaručiť úplné vyliečenie kŕčových žíl!

ZDROJ:mycharm.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>