Nebojte sa vajec, nie sú naši nepriatelia: Ich cholesterol je skvelá výživa pre naše telo

Keď hľadáme zdravý životný štýl a vyváženú stravu, chceme odstrániť všetko zlé; ak hovoríme o cholesterole, mali by ste vedieť, že nie všetko je zlé a že vajcia sú jasným príkladom toho, čo by ste nemali odstraňovať z našej stravy, aby sme boli zdravší.

Vajce je jedným z najviac výživná a kvalitná bielkovina je mastná kyselina, mono- a polynenasýtených omega 9, vitamíny a minerálne látky. Okrem toho má iba 156 kalórií.

Cholesterol vo vajciach

Vajce obsahuje 215 mg cholesterolu na žĺtok, ale podľa štúdií naše telo absorbuje iba 15% z toho, keď ho konzumujeme s inými jedlami.

Cholesterol, ktorý majú vajíčka, je známy ako dobrý (HDL) ; Jeho funkciou je zníženie hladiny cholesterolu v krvi.

Vysoká hladina cholesterolu, hustota prirodzene vytvára u samotného tela a odstraňuje cholesterol z cievnej steny a späť do pečene. Ideálne je mať hladinu HDL vyššiu ako 60 mg / dl.

Ako zmierniť spotrebu?

Dobrý cholesterol sa dá zvýšiť pri diéte s vysokým obsahom vlákniny a nízkym obsahom nasýtených tukov (červené mäso, klobásy, vyprážané potraviny, vyprážaná kukurica).

Okrem pravidelného cvičenia pomáhame organizmu lepšie spracovávať potraviny a rýchlejšie spaľovať tuky.

Ak sa obávate o zníženie hladiny cholesterolu v krvi, nechajte trans tuky stranou a ak budete jesť vajce, pokúste sa jesť ako omeletu, varené alebo miešané so zeleninou; ako špargľa, huby alebo rajčiaky.

ZDROJ:salud180.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>