Nebojte sa starnutia, spevnite tvárové svalstvo a vyškrtnite vrásky zo svojho života

Mnoho žien sníva o tom, že čas sa vráti späť, ale vedia, že to nie je možné. Zmeny týkajúce sa veku sú primárne viditeľné pri výskyte vrások. Ale to nie je jediný príznak starnutia.

Nasolabiálne záhyby a tváre, ktoré nakoniec strácajú objem, klesajú. Z tohto dôvodu sa tvár začína „plávať“, zdá sa, že je unavená. Niekedy klesajúca tváre môžu starnú ženu viac než vrásky.

Prečo tvár pláva

Ak hovoríme o hlavnom dôvode, je to pokles tónu pleti. S vekom začne produkovať menej kolagénu. To vedie k zníženiu elasticity, postupnému oslabeniu svalov. Existujú však aj ďalšie rizikové faktory. Niektoré ženy majú tento typ starnutia stanovený geneticky. Niekedy je príčinou previsnutých líca prudká strata hmotnosti. Ak stratíte veľa a rýchlo kg, vaša pokožka nebude mať čas na zotavenie. Medzi ďalšie rizikové faktory patrí fajčenie, časté vystavenie slnku.

Ako utiahnuť oválnu tvár

Môžete spájať nádej na populárnych receptov krásy, ale len chýbať čas. Domáce masky zlepšujú vzhľad, ak máte 20 rokov. Ale čím starší dostanete, tým radikálnejšie metódy, ktoré musíte použiť. Kozmetičky môžu ponúknuť niekoľko efektívnych možností na utiahnutie tváre. Dobrý výsledok prináša masáž tváre, subkutánne podanie lieku Aqualix, vektorový facelift (utiahnutie tváre bez operácie), ultraterapia (pomocou ultrazvuku na omladenie). Každý postup je vážny krok. Preto sa poraďte so svojím lekárom skôr, ako sa rozhodnete zasiahnuť.

Girl blowing

Čo je možné urobiť doma

Ak chcete spomaliť proces starnutia trochu, potom začnite správny životný štýl. Fajčenie, alkohol, nedostatok spánku – to všetko nepriaznivo ovplyvňuje vzhľad. Na zníženie negatívnych účinkov na pokožku znížte príjem soli, korenia, cukru. Odstráňte zo sódy, silného čaju alebo kávy. Na urýchlenie metabolizmu jesť viac zeleniny. Sú bohaté na vlákninu, ktorá s vekom potrebuje veľa.

Existuje však aj ďalší účinný spôsob utiahnutia tvaru tváre. Denne vykonajte špeciálne cvičenia.
Svaly na tvári, rovnako ako tie na zvyšku tela, časom strácajú elasticitu a flexibilitu, čo je spôsobené ich zníženým využívaním. 

Oči

Otvorte oči čo najviac, ako dokážete a drže 5 sekúnd. Musí byť vidieť beľmo nad zreničkami. Opakujte 10x.2

Spevnenie celej tváre

Túto asánu milujem. Nielen spevní svaly ale aj posilní imunitu. Otvorte ústa čo najširšie, vyplazte jazyk čo najviac a držte pár sekúnd. Napnite krčné a tvárové svaly. Jazyk vytlačte von čo najviac. Držte pózu 5 sekúnd a opakujte 5 x. 

Líca

Uzakovák, prostredník a prsteník položte na líca, silno sa usmejte a lícne svaly zdvihnite a zatlačte proti prstom.

Pery

Vyšpúľte čo najviac do tvaru písmena „O“, následne sa zoširoka usmejte. Cvik niekoľkokrát zopakujte.6

Krk

Posaďte sa na pohodlnú stoličku a pozrite sa na strop. Vyšpúľte pery a vystrčte jazyk čo najďalej, precvičíte tým krčné svalstvo.

Nenechajte sa odradiť, ak sa stretnete s prvými zmenami veku. Hlavnou vecou je začať niečo robiť s cieľom a spomaliť čas. Dnes existujú rôzne spôsoby omladenia a vy si môžete vybrať ten správny pre vás.

ZDROJ:fabiosa.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>