Naučte sa ako prebudiť a chrániť pokožku tváre pred zimou, trpí viac ako v lete

Je to ten čas roka, znova. Slnko zapadá čoskoro, zatiaľ čo mesiac a hviezdy sa objavujú už ostro na tmavej oblohe. Vstupujeme do smutnej, ročnej sezóny, keď opúšťame kancelárie vždy znamená vykročiť do nočného chladu.

Suchá koža je synonymom pre chladné, tmavé zimné dni. Tá šľahačka vo vzduchu odvádza všetku vlhkosť z vašej pokožky – rovnako ako to odvádza vašu motiváciu chodiť von. Vyhnúť sa suchej koži môže znamenať vyhýbanie sa vráskam po ceste.

Používajte slnečné okuliare a očné krémy

Slnečné žiarenie nemusí mať na svedomí „len“ spálenú pleť. Ostré slnko cez zimu môže takisto vplývať na tvorbu vrások na čele a v oblasti očí kde je pleť najtenšia. Odporúča sa preto nosiť slnečné okuliare, ktoré odrážajú UV žiarenie a vďaka ktorým sa nebudete musieť mračiť. Tvorbe vrások v očnom okolí pomôže zabrániť aj kvalitný očný krém.

Dbajte na vhodnú životosprávu

Aj v zime je treba dbať na dodržiavanie vhodnej životosprávy. Pitie čistej vody prípadne neochutených čajov, kvalitná strava bohatá na vitamíny a minerály a a pohyb sú samozrejmosťou počas celého roka.

Chráňte sa pred slnkom

Nie len v lete je pokožku potrebné chrániť pred slnečným žiarením a dehydratáciou. Priveľa slnka môže spáliť pokožku a znepríjemniť tak život aj v zime. Nezabúdajte na to, že slnečné lúče sa odrážajú od snehu a ľadu a ich účinok sa tak znásobuje, hlavne na zasnežených svahoch.Preto používajte aj v zime krémy s ochranným faktorom.

Pokožku teda treba hydratovať zvonka i zvnútra. Súčasťou pitného režimu by mali byť čistá voda, nesladené ovocné alebo bylinkové čaje. Po káve, ktorá pôsobí močopudne, by sme mali vypiť pohár vody. Rozhodne neplatí, že čím viac vody vypijeme, tým krajšiu pokožku budeme mať. Ak však bude cítiť smäd celé naše telo, odrazí sa to aj na koži.

ZDROJ:medicaldaily.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

error: Content is protected !!