Napriek preplneným drogériám i lekárňam sa neustále vraciame k radám našich babičiek, 3 domáce masky na krásnu pleť

Existuje veľa spôsobov, ako dosiahnuť krásnu, hladkú a zvlhčenú pleť. Veľká časť z nich bohužiaľ očisťuje nielen tvár starej epidermy, ale aj peňaženku od peňazí. Domáce DIY masky sú moje riešenie.

Len pár ľahko dostupných ingrediencií, 2 minúty, trochu trpezlivosti v čakaní – a to je všetko! Takéto domáce masky pre domácich majstrov môžu byť tiež jedným z miest stretnutí s priateľom alebo domácich kúpeľov organizovaných s dcérami.

1. KÁVA MASKA 3 V 1

Niektoré domáce kutové masky si vyžadujú predchádzajúcu prípravu – v tomto prípade kávu. Vďaka nej je maska ​​tiež peelingom a zabraňuje viditeľným tieňom pod očami. Mlieko a med sú však zodpovedné za hydratáciu. Odteraz pre vás káva nebude iba rutinnou rannou energiou, ale aj večerným relaxom.

zloženie:

  • 1 čajová lyžička tekutého medu
  • 1 čajová lyžička mlieka
  • 1 čajová lyžička kávového základu

prevedenie:

Prísady by sa mali mierne zahriať, potom premiešať a nechať niekoľko minút vychladnúť. Natiahnite masku na celú tvár očistenú od make-upu, vyhnite sa perám, očiam a obočiu a masírujte ju ako peeling. Nechajte pôsobiť 15-20 minút. a opláchnite teplou vodou. Používajte 1-2 týždne.

2. ČIERNA MASKA S AKTÍVNYM UHLÍKOM

Čierna maska ​​pre čierne bodky sa stala skutočným hitom a jej cena sa s popularitou zvýšila. Celá vec je, že dokonale čistí tvár čiernych bodiek. Nepotrebujete ozdobné recepty z laboratórií vôbec, domáce kutilské masky budú tiež stačiť.

zloženie:

  • 1 čajová lyžička rozdrveného aktívneho uhlia
  • 1 čajová lyžička želatíny
  • 1 polievková lyžica vody

prevedenie:

Zložte ingrediencie do hrnca, krátko zohrejte na miernom ohni, aby sa ingrediencie spojili. Po ochladení naneste na vlhkú nenatretú tvár a vyhnite sa perám, očiam a obočiu. Počkajte 10-15 minút a potom si masku vyberte rukami.

3. JEDNODUCHÁ ŽLTÁ MASKA

Zdravotné prínosy vajec oceňujú skôr dietetici než kozmetičky. Škoda, pretože vďaka vysokému obsahu vitamínov B, A, D a E, ako aj draslíku a fosforu, ako je žĺtková maska, dokonale regeneruje podráždenú pokožku. Funguje tiež efektívne pri ekzémoch a akné.

zloženie:

  • 1 žĺtok

prevedenie:

Žĺtok roztiahnite na očistenú tvár a vyhnite sa perám, obočiu a očiam. Po 20 minútach umyte teplou vodou. Používajte dvakrát týždenne.

Ako vidíte, masky nie sú ani drahé, ani komplikované. Môžete ich používať tak často, ako chcete. Nielenže zlepšíte svoju krásu, ale aj svoju náladu. Pretože kto nerád robí niečo iba pre seba?

ZDROJ.kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>