Nápoje, ktoré môžu znížiť hladinu cholesterolu

Ak ste niekto, kto má vysokú hladinu zlého cholesterolu v krvi, mali by ste začať čo najskôr začať s opatreniami na zníženie hladiny. Vysoká hladina cholesterolu je jednou z najnebezpečnejších vecí, ktorá sa môže stať vášmu telu; mizerný cholesterol vystavuje vaše srdce vysokému riziku mozgovej príhody a určitých srdcových chorôb.

Teraz som si istý, že mnohí z vás majú kontrolovanú stravu a zdravo jete, ale vaše hladiny cholesterolu sa dotýkajú hraníc a máte obavy, prečo sa to deje. Skrátime to pre vás, zlý cholesterol má veľa dôvodov, a vaše gény sú jedným z nich. V niektorých rodinách vidíte, že zlé hladiny cholesterolu sú známe ako genetický problém. Niektoré nápoje vám však môžu pomôcť znížiť hladinu cholesterolu a dnes vám v tomto článku venujeme pozornosť.

Takže, ľudia, robte si poznámky o tom, čo sa chystáme povedať.

Zelený čaj

Všetci sme počuli, aký prospešný je zelený čaj, pokiaľ ide o chudnutie, ale je toho oveľa viac a zelený čaj dokáže rýchlo zlikvidovať zlý cholesterol z vášho tela. Zelený čaj obsahuje antioxidanty, ktoré sú známe aj pod názvom polyfenoly. Tieto polyfenoly znižujú celkovú hladinu cholesterolu a zvyšujú hladiny HDL cholesterolu. HDL cholesterol potom zametá škodlivý cholesterol z vašich tepien a polyfenoly zo zeleného čaju potom tento cholesterol absorbujú vo vašom čreve a potom ich ľahko vylučujú z vášho tela.

Kapusta a cesnaková šťava

Toto je známe ako jedna z najdôležitejších kombinácií a je to užitočné. Kapusta, ako aj cesnak, sú veľmi známe svojimi zdravotnými výhodami a keď sa skombinujú, zdvojnásobia ich výhody. Táto šťava vám pomôže odstrániť prebytočný tuk a eliminovať zlý cholesterol z krvi. Môžete ho piť každý deň, aby ste vo svojom tele videli jasné výsledky.

Pomarančová šťava

Zvyčajne sa pije ráno ako zdroj vitamínu C a energie z ovocného cukru, ale má aj iné pozitívne vlastnosti. Je bohatá na draslík, horčík a provitamín A. Podľa jedného výskumu pohár šťavy každý deň ráno nalačno skutočne zníži cholesterol. Ak máte cholesterol v norme, nemusíte sa báť, že vám stúpne.

Vyššie sme sa zmienili o najdôležitejších nápojoch, ktoré môžu znižovať hladinu cholesterolu. Dúfame, že budete nasledovať a konzumujete niektorý z vyššie uvedených nápojov, aby ste mali úžitok.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku. Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výlučne po konzultácii s vašim lekárom.

ZDROJ:womendailymagazine.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>